השקעות של 30 מיליון ד' התאדו: רזולוט נמכר לבאטמ ב-2 מיליון ד'

הסטארט-אפ, שהוקם בסוף 2004 בעקבות מיזוג של שתי חברות ושימש כספק של באטמ, הגיע למצב של כינוס נכסים * חלק מעובדיו נקלטו מחדש בבאטמ, הנסחרת בבורסה הראשית של לונדון

הסטראט-אפ רזולוט (Resolute) סיים את חייו ונמכר בסכום זעום של כ-2 מיליון דולר לבאטמ, אחרי שמהקמתו הושקעו בו כ-30 מיליון דולר. באטמ, המנוהלת על-ידי צבי מרום, נסחרת בבורסה הראשית של לונדון לפי שווי של 254 מיליון דולר. באטמ לא הודיעה באופן רשמי על הרכישה, וגם אינה מחויבת לעשות זאת. לפי חוקי הבורסה הבריטית, חברה הנסחרת בה מחויבת להודיע על עסקאות (כולל רכישות של חברות) ששוויין הוא לפחות 5% ממחזור פעילותן השנתי.

רזולוט הוקמה בסוף 2004 בעקבות מיזוג בין ליסיום ורדוקס, שתי חברות שניסו לשרוד את שנות המשבר. החברה הממוזגת פיתחה וייצרה מערכות CEP (circuit emulation pseudo wire), ששימשו ספקיות ציוד תקשורת גדולות. מערכות אלו אפשרו לספקיות לא להחליף את כל ציוד הרשתות המסורתיות שלהן, אלא לספק שירותים מתקדמים על גביהן.

כאמור, רזולוט גייסה במהלך שנות קיומה קרוב ל-30 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון גיזה, ג'נסיס, בנצ'מרק, פרטק, אקסל פרטנרס ודלתא פרטנרס, כמו גם מקרן ההלוואות קריאוס קפיטל. לכן, עבורן מכירת החברה בסכום הנוכחי פירושה מחיקת ההשקעה בה. ההון שנותר בקופת החברה שימש להחזרת חובות ולפיצוי העובדים המפוטרים, 20 איש בקירוב.

ל"גלובס" נודע כי קרנות ההון סיכון שהשקיעו בחברה החליטו לסגור את הברז, לאחר שהתברר שהשוק אליו היא פונה לא מתעורר בקצב הרצוי והחברה לא מצליחה להגיע לרמת המכירות הרצויה. למעשה, רזולוט הייתה על סף כינוס נכסים ורוב עובדיה פוטרו. לשלב מכירת החברה הגיעו מספר מועמדות ובאטמ הייתה אחת מהן. זו האחרונה, כך נודע ל"גלובס", שילבה בשורותיה חלק מעובדי רזולוט עם השלמת הרכישה. "

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988