המבקר בודק את נסיבות מינויו של יעקב אדרי ליו"ר קופת-חולים לאומית

פנה ליו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, יואב שמחי, ודרש ממנו להמציא מסמכים ומידע בעניין המינוי ; דבר מינויו המתוכנן של אדרי פורסם לראשונה ב"גלובס" ועורר ביקורת, שכן אדרי נחשב למקורבו של רה"מ אולמרט

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בודק את מינויו של יעקב (קוקי) אדרי ליו"ר קופת-חולים לאומית, בעקבות פניות שהגיעו אליו בנושא. המבקר פנה ליו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, יואב שמחי, ודרש ממנו להמציא מסמכים ומידע בעניין המינוי.

המבקר מבקש להתחקות אחר השיקולים שהביאו למינויו של אדרי, וכן את התהליכים שקדמו למינוי, ובין היתר דרש משמחי לצרף את ההתכתבות בנושא המינוי עם משרד הבריאות. דבר מינויו המתוכנן של אדרי פורסם לראשונה ב"גלובס". כפי שפורסם עוד, מינויו עורר ביקורת, שכן אדרי נחשב מקורבו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

בתפקידו האחרון שימש אדרי כמנכ"ל זכיינית פרויקט הרכבת הקלה בירושלים, קבוצת סיטי-פס, ואילו עד דצמבר האחרון שימש כיו"ר חברת דואר ישראל במשך שתי קדנציות. בתקופה שאולמרט כיהן כראש העיר ירושלים, שימש אדרי כמנכ"ל החברה העירונית "מוריה" וזכה לדו"ח ביקורת חמור מצד המבקרת הפנימית של עיריית ירושלים.

על-פי אותו דו"ח בזמנו, בכירי החברה ארגנו לעצמם נסיעות לחו"ל על חשבון הקופה הציבורית, כאשר הנהנה העיקרי הוא אדרי. האחרון אף ספג ביקורת כאשר מונה לתפקיד מנכ"ל זכיינית הרכבת הקלה, ללא תקופת צינון לאחר תפקידו בחברה העירונית מוריה. בנוסף, אדרי היה חבר בעמותת "ירושלים המלוכדת" שהריצה את אולמרט לראשות העיר בשנת 1998. שמה של העמותה נקשר לאחרונה בפרשת טלנסקי, על רקע עדותו של האחרון כי כיסה חובות של העמותה בסך כ-300 אלף דולר.

כפי שפורסם ב"גלובס", שר הבריאות, יעקב בן-יזרי, סירב לאשר בזמנו אוטומטית את מינויו של אדרי וביקש משמחי להעביר אליו את קורות חייו של אדרי לפני כל אישור רשמי. הסתדרות העובדים הלאומית מסרה בזמנו, כי אדרי הומלץ לתפקיד מתוך מחשבה כי "הוא האדם המתאים והראוי לכך, לאור השכלתו, ניסיונו והצלחותיו בחברת הדואר".

צרו איתנו קשר *5988