ישראל חסון פרש מישראל ביתנו והצטרף לקדימה

חיזוק לאגף הימני של קדימה: יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ ישראל חסון, הודיע היום על פרישתו מישראל ביתנו והצטרפותו לקדימה. הבוקר נפגש חסון עם יו"ר קדימה, ציפי לבני, והודיע לה על החלטתו. חסון, שכיהן כסגן ראש השב"כ לשעבר, יתמודד במסגרת הפריימריז הקרובים בקדימה.

"חיפשתי לעצמי מסגרת שקרובה לדעותיי ושתאפשר לי לשרת את המדינה ואעשה זאת בכל מסגרת שבה אוכל להיות מעורב אמיתי בקבלת ההחלטות ובעיצוב המדיניות, ובכל מקום בו אוכל לתרום מניסיוני המדיני והביטחוני", אמר חסון, לשעבר מספר 3 בישראל ביתנו, במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב.

"אני מאמין שאני במקום הנכון", הוסיף חסון בהתייחסו למעבר החד למפלגת מרכז, "אני לא מאמין בהגדרות הימין והשמאל, יש עניין של דרך, של מי מוביל ולאן מובילים. יש החלטות גורליות לפנינו וצריך להיות שם, עם ההנהגה הנכונה והדרך הנכונה, ולכן באתי לפעול ביחד", אמר.

גם לבני התייחסה במסיבת העיתונאים לנושא ואמרה כי "קדימה היא לא סופרמרקט של דעות. אני מאמינה שאנשים שיכולים לתרום לדרך שלנו וששותפים לתפיסה הזו שלנו יצטרפו אלינו". לבני הוסיפה כי "קדימה מייצגת אידיאולוגיה מדינית של מרכז, קידום תהליך מדיני שמטרתו לעגן ולקבע את האינטרסים הלאומיים, הביטחוניים והאסטרטגיים של ישראל. זה לא או ביטחון או תהליך. תהליך מקדם ביטחון. זו הדרך שלנו".

מערכת יחסיו של חסון עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ידעה עליות ומורדות, ובסיעת ישראל ביתנו אמרו כי לא הופתעו מהחלטתו של חסון. גורם במפלגה אמר כי "ליברמן ממילא לא היה מכניס אותו לרשימה בבחירות לכנסת הבאה".

ואילו מישראל ביתנו נמסר כי "חסון זכה לכתף חמה במפלגה, הוא הוצב במקום השלישי ברשימה, היה חבר בוועדות החשובות בכנסת ומונה מטעם הסיעה לעמוד בראש ועדת הכלכלה, אך רצונו של אדם כבודו, אנו מאחלים לחסון הצלחה בהמשך דרכו". *

צרו איתנו קשר *5988