החל משפטם של דורסי מיטל אהרונסון; ביהמ"ש אישר לשלום ימיני להיבדק בפוליגרף

ימיני ושי סימון מואשמים בדריסתה למוות של מיטל אהרונסון בתאונת פגע וברח ; עורך הדין של ימיני, המואשם שהוא זה שאחז בהגה בעת התאונה, אמר כי הטענה שמרשו נהג ברכב בשלב כלשהו של הערב היא עלילת-דם

לאתר חדשות ערוץ 2 (קשת / רשת)

כחודש לאחר שדרסו את מיטל אהרונסון למוות, החל היום (ג') משפטם של שלום ימיני ושי סימון, החשודים בדריסתה של אהרונסון ובפציעתה של חברתה מלי יזדי.

אל בית המשפט המחוזי בתל-אביב הגיעו בני-המשפחות אהרונסון ויזדי. במהלך המשפט בני-משפחתה של מיטל בכו והחזיקו בתמונותיה.

על-פי כתב האישום, מי שנהג בפועל ברכב בעת התאונה הוא שלופ ימיני. עם תחילת המשפט אמר עו"ד חיים משגב, פרקליטו של שי סימון, כי אין להאשים את מי שישב ליד הנהג. בתגובה אמר עורך דינו של ימיני, מוטי כץ, כי הטענה שמרשו נהג ברכב בשלב כלשהו של הערב היא עלילת-דם.

חיים ויסמינסקי, עורך הדין מטעם התביעה, הדגיש כי לפחות 100 מטר לפני התאונה התחלפו סימון וימיני, ובסופו של דבר ימיני הוא זה שנהג בעת דריסתה של אהרונסון.

עוד טען התובע כי על-פי פרטי התיק, ימיני נהג בזמן הדריסה באופן חד-משמעי. הוא אף ציין כי על-פי התביעה, שני הנאשמים ביצעו בצוותא את כל העבירות. "כששני אנשים נכנסים במצב של שכרות ומודעים לכך - זו אדישות לשמה. מדובר בביצוע בצוותא ושותפות ספונטנית שהתגבשה בנמל תל-אביב, ולכן מדובר על שני נאשמים", אמר ויסמינסקי.

במהלך המשפט ישב סימון כשראשו מורכן. ימיני, לעומתו, התעניין במתרחש במשפט וזרק מילה פה ושם או הנהן בראשו. מדי פעם ימיני הביט ישר לעיני סימון, אך הוא המשיך להסתכל כלפי מטה כל העת.

עורך דינו של ימיני, מוטי כץ, ציין כי מרשו לא היה צריך לברוח מאף אחד. "בנוכחות השוטר ויקטור נתן לשלום את המפתחות, הנסיעה הייה ברשות שי סימון - זה שנכנס למושב הנהג ללא כל הסתודדות או בריחה", אמר כץ. לטענת כץ, מרשו ימיני התיישב ליד סימון שכן ימיני פסול נהיגה. "הטענה כי הנאשמים החליפו מקומות זו עלילת-דם. הוא מעולם לא נהג ברכב", אמר.

לדברי עו"ד כץ, ימיני היה הלום לחלוטין בעקבות התאונה. "ההתרחשויות היו מהירות, ולא היתה לו כל דרך להושיט עזרה - בשל מהירות הנסיעה וההתנהגות של סימון, ולא בגלל שהיה שיכור", אמר.

בהמשך הדיון החליט בית המשפט לאשר לשלום ימיני לעבור בדיקת פוליגרף, כדי להוכיח את טענתו כי לא הוא נהג ברכב בעת התאונה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988