רוני רון, הנאשם ברצח הילדה רוז, מתנצל: "לא התכוונתי שזה יקרה לה, אני מאוד מצטער שזה קרה"

(עדכון) - כך כותב רון, הנאשם ברצח נכדתו רוז פיזם, בפתק שהעביר לחדשות ערוץ 2 ; משפטם של רוני רון ומארי פיזם נדחה לינואר ; עו"ד גיל פרידמן, פרקליטו של רון: "הוא ימשיך לדבוק בגירסתו: למארי לא היה שום קשר לרצח"

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

רוני רון, הנאשם ברצח נכדתו רוז פיזם, העביר היום (א') לחדשות ערוץ 2, עם פתיחת משפטו, פתק בו הוא מתנצל לראשונה על מעשיו. בפתק הוא כותב: "לא התכוונתי שזה יקרה לה, אני מאוד מצטער שזה קרה".

רון מסרב לשאת באחריות לרצח, ואף קשה לדעת אם מדובר בהתנצלות כנה. בפתק הוא אפילו מסרב לנקוב בשם נכדתו. ניתן להעריך כי בסך-הכל מדובר בעוד ניסיון של רון להמיר את עבירת הרצח בה הוא מואשם לעבירת הריגה.

מוקדם יותר החליט בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה לדחות את פתיחת משפטם של רוני רון ומארי פיזם, הנאשמים ברצח הילדה רוז במאי השנה, עד לחודש ינואר 2009.

טרם פתיחת הדיון אמר עו"ד גיל פרידמן, פרקליטו של רוני רון, כי "רוני רון ימשיך לדבוק בגירסתו: למארי לא היה שום קשר לרצח".

אמה של מארי פיזם, איזבל, הופיעה בבית המשפט לראשונה מאז התפוצצה הפרשה, ואמרה: "אני מתגעגעת אל מארי ורוצה לחבק אותה".

הפרשה שזיעזעה את המדינה חוזרת לכותרות

הפרשה שזעזעה את המדינה באוגוסט השנה חזרה היום לכותרות, עם דחיית פתיחת משפטם של השניים - סבה ואמה של רוז, שגופתה נמצאה בתוך מזוודה בנחל הירקון. בכתב האישום שהוגש נגד רוני רון ונגד בת-זוגו, אמה של הילדה, מארי פיזם, מואשמים שניהם ברצח, אולם לא ברור לחלוטין אם אכן אירע הרצח כפי שתיאר רוני רון בחקירתו.

באשר למארי - במשטרה לא יודעים בוודאות אם היא היתה בדירה בזמן הרצח, אבל טוענים כי היא ידעה על הרצח. "היא זו שגרמה לרוני להיפטר מהילדה", אמר אחד החוקרים, "היא הובילה למעשה. הבכי שלה וההתנהגות מול המצלמות לא עושים עלינו רושם".

רוני רון טען במהלך חקירתו הראשונה במשטרה, כי רוז מתה כתוצאה ממכה חזקה בפניה במהלך הנסיעה. במהלך השחזור סיפר רון לחוקרים: "רוז בכתה במושב האחורי, אמרתי לה 'די' אבל היא המשיכה. אז הסתובבתי ונתתי לה מכה. היה שקט. נסעתי קצת, הסתכלתי בראי, ראיתי שהיא לא זזה. עצרתי את האוטו, פתחתי את הדלת האחורית וניסיתי להרים אותה, אמרתי לה 'רוז מאמי, אבא אוהב אותך', אבל הגוף שלה היה שמוט. יצא לה דם מהפה. הבנתי שגמרתי אותה".

ממצאים סותרים באשר לסיבת המוות

עד היום לא ברור לחלוטין אם באמת כך אירע הרצח. חלק מהחוקרים משוכנעים כי רון הרג את הילדה עוד בבית, ורק אחר-כך הכניס אותה למזוודה ולרכב - ויצא להיפטר מהגופה. אלא שממצאי דו"ח נתיחת גופתה של רוז, שבוצעה במכון לרפואה משפטית לאחר מציאת הגופה בתוך המזוודה האדומה שהושלכה לנחל הירקון, עולים בקנה אחד עם גירסתו של רוני רון.

"המוות יכול היה להיגרם מנזק תוך גולגלתי כמו חבלת ראש או סטירה בלחי. הואיל ועצמות הגולגולת בילדים הן דקות וגמישות, קיימת אפשרות של מעבר נוזלים גם ללא שבר", נכתב בדו"ח הנתיחה.

הגופה, שהושלכה למי הנהר העכורים, היתה במצב של ריקבון מתקדם - מה שהקשה עוד יותר על הפתולוגים להגיע למסקנות חד-משמעיות ולהבין מה בדיוק גרם לרצח.

פרשת היעלמותה של הילדה רוז פיזם לפני כ-3 חודשים הסעירה את המדינה. חוקרי המשטרה בליווי צוללנים חיפשו את גופת הילדה בנחל הירקון, בהתאם להודאתו של החשוד המרכזי ברצח, רוני רון, כמו גם במקומות מסתור אפשריים אחרים בנתניה ובתל-אביב. רק לאחר קרוב לחודש של חיפושים, נמצאה המזוודה האדומה ובה הגופה הקטנה. רוז פיזם הובאה למנוחות כמה ימים לאחר מכן בטקס צנוע בפריז.

צרו איתנו קשר *5988