יש חשמל באוויר: "בטר פלייס" הציגה היום בחניון הסינמה-סיטי בתל-אביב אבטיפוס של עמדת הטעינה

גלובס tv העמדה פותחה בישראל ועוצבה בסן-פרנסיסקו והיא בעלת שני שקעים, שמאפשרים טעינה בו זמנית של שני כלי רכב ; כ-400 עמדות צפויות להיפרש ברחבי הארץ בחניונים, מקומות עבודה ומבני מגורים במסגרת פיילוט שיימשך 6 חודשים

חברת "בטר פלייס" הציגה היום בחניון הסינמה-סיטי בתל-אביב אב טיפוס של עמדת הטעינה, שתשמש בעתיד להטענת המכוניות החשמליות של הפרויקט.

העמדה פותחה בישראל ועוצבה בסן-פרנסיסקו והיא בעלת שני שקעים, שמאפשרים טעינה בו זמנית של שני כלי רכב. כ-400 עמדות כאלה צפויות להיפרש ברחבי הארץ בחניונים, מקומות עבודה ומבני מגורים במסגרת פיילוט שיימשך 6 חודשים.

במסגרתו גם יגיעו לארץ מספר רכבי הדגמה של רכב חשמלי על בסיס הניסן "קאשקאי", שגרסה שלו נמכרת בארצות הברית תחת השם ניסן "ROUGE". יצוין כי ככל הידוע מחזיקה כיום "בטר פלייס" רק בזיכיון הייבוא של כלי הרכב החשמליים של רנו לישראל, ותתמקד בדגם אחד על בסיס הרנו מגאן סדאן העתידית.

ככל הידוע החברה לא מחזיקה בזיכיון לייבא את המכוניות החשמליות של ניסן לישראל וזה מוחזק על ידי "קרסו", היבואנית הרשמית. בנוסף עדיין לא ידוע היכן יתבצע תהליך התקינה הנדרש לרכב, שעבר הסבה הנדסית מקיפה.

פיילוט התשתית יתבצע בשיתוף עם מספר עיריות ובהן תל-אביב, חיפה, כפר סבא, חולון, ירושלים ועוד. כפי שנחשף לראשונה ב"גלובס" החברה חתמה עם חברת החשמל הישראלית על הסכם לשיתוף פעולה בפרישה הטכנית של העמדות ובחיבורן לרשת הארצית.

לדברי החברה נחתם הסכם בינה לבין חניוני "אחוזת חוף" והסתיימה פרישת התשתית החניון בזל, בית אירופה, אקסלרוד, בית IBM ועוד. לדברי "בטר פלייס" במהלך 2009 יוצג בישראל אב טיפוס של מערכת החלפת הסוללות, שמהווה נדבך מרכזי בתוכנית האסטרטגית של החברה. בנוסף היא נערכת לקראת השקה מסחרית של התשתית וכלי הרכב.

צרו איתנו קשר *5988