ראיות חדשות בפרשת רצח הילדה רוז: מארי פיזם כתבה לרוני רון - "אני רוצה שרוז תלך"

"אני רוצה שהיא תלך. החיים יהיו יותר טובים, יותר שקטים, יותר מתוקים בשביל כולנו" - כך כתבה מארי פיזם לרוני רון במכתב שהגיע לידי המשטרה ; במהלך חקירתה אמרה מארי: "לא אהבתי את רוז, הרגשתי כלפיה כמו בלוק"

מחומר ראיות חדש שהגישה אתמול (ג') הפרקליטות לבית המשפט בפתח-תקווה עולה כי מארי פיזם נלחמה, כשחיה בצרפת, על משמורת מלאה על ביתה רוז - ולאחר שהשיגה את מבוקשה, ניסתה ללא הרף להיפטר מהילדה.

"אני רוצה שהיא תלך. זה הפיתרון. החיים יהיו יותר טובים, יותר שקטים, יותר מתוקים בשביל כולנו", כתבה מארי לרוני רון, סבה של רוז והגבר איתו חלקה את חייה, במכתב שהגיע לידי המשטרה. רון נאשם יחד עם מארי ברצח המזעזע של רוז הקטנה שטלטל את המדינה, והמשפט נגדם ייפתח במהלך ינואר 2009.

במהלך החקירה אמרה מארי לחוקרת משטרה: "לא אהבתי את רוז. הרגשתי כלפיה כמו בלוק. לא רציתי אותה בתעודת זהות שלי. רציתי שהיא תבוא לפה, ופתאום לא רציתי אותה... התוכנית שלי היתה לא לראות אותה יותר, שרוז לא תהיה איתנו יותר. אמרתי לרוני 'קח אותה', והרגשתי הקלה כשהיא לא היתה איתנו".

הנסיעה האחרונה

מהחומר החדש שנחשף עולה תמונה מזעזעת של מה שמצטייר כיום מותה של רוז הקטנה. לטענת הפרקליטות, רוז שהתה כחודשיים בבית סבתה, ויויאן. בחודש מאי היא התקשרה לבנה רוני רון, וביקשה ממנו לשמור על רוז כיוון שעליה ללכת מהבית למספר שעות. לטענת הפרקליטות, מהנסיעה הזו רוז לא שבה.

טענות קשות מועלות בפרקליטות כנגד מארי פיזם, גם באשמת ניסיונות לחבל בחקירת המשטרה לאחר שעלו חשדות שמשהו קרה לרוז. לפי הטענות, מארי ניסתה להשיג ילדה בת 5 כדי שתוכל לטעון שהיא רוז, בתה.

"האחריות עליי", אמר רוני רון למארי באחת החקירות המשותפות שלהם, כחלק מניסיונות בלתי פוסקים של רון - לטענת הפרקליטות - 'להציל' את מארי ממאסר ממושך. "אמרתי להם שאת לא יודעת כלום", הוסיף רון, שעה שחוקרי המשטרה צותתו לשיחה.

רוני רון מנסה להתנצל

רוני רון, הנאשם ברצח נכדתו רוז פיזם, העביר לחדשות 2, עם פתיחת משפטו, פתק בו הוא מתנצל לראשונה על מעשיו. בפתק הוא כותב: "לא התכוונתי שזה יקרה לה, אני מאוד מצטער שזה קרה".

צרו איתנו קשר *5988