אובמה: אסור לנו להכנס לשאננות נוכח הירידות במחירי הדלק; הכריז על צוות האנרגיה והסביבה שלו

"כולנו מודעים לבעיות שבהתמכרות שלנו לנפט זר. זה מגביל את הכלכלה, גורם להעברת הון למשטרים עוינים ומאלץ אותנו להיות תלויים באיזורים בלתי יציבים"

נשיא ארה"ב הנבחר, ברק אובמה, המתעקש על הצורך לפתח צורות חדשות של אנרגיה, הכריז אתמול (ב') על בחירותיו לצוות האנרגיה והסביבהבממשל שלו. בראש משרד האנרגיה יעמוד סטיבן צ'ו, אשר ב-1997 זכה בפרס נובל לפיזיקה ונמנה עם החסידים של מציאת פתרונות מדעיים לשינויים באקלים.

צ'ו יעבוד עם קרול בראונר, אותה מינה אובמה לתפקיד חדש - מתאמת המדיניות של הבית הלבן בנושאי אנרגיה ושינויי אקלים. בראונר עמדה בראש סוכנות ההגנה על הסביבה.

"במאה ה-21, אנו יודעים כי העתיד של הכלכלה שלנו, כמו גם של הבטחון הלאומי, קשור בקשר מורכב לאתגר אחד ויחיד: אנרגיה", אמר אובמה במסיבת עיתונאים. "כולנו מודעים לבעיות שבהתמכרות שלנו לנפט זר. זה מגביל את הכלכלה שלנו, גורם להעברת הון למשטרים עוינים ומאלץ אותנו להיות תלויים באיזורים בלתי יציבים.

בכדי לשלוט בגורל שלנו, על אמריקה לפתח צורות חדשות של אנרגיה ושל צורות שימוש באנרגיה זו. זהו אינו אתגר לממשל בלבד - זה אתגר לכולנו".

אובמה נקב גם בשמה של ליסה ג'קסון, שעמדה בראש המחלקה להגנת הסביבה בניו-ג'רזי, שתנהל את הסוכנות להגנת הסביבה. ננסי סוטלי תעמוד בראש מועצת הבית הלבן לאיכות הסביבה.

צוות האנרגיה והסביבה של אובמה ישחק תפקיד מרכזי במאמציו להחיות את הכלכלה האמריקנית, באמצעות קידום השימוש באנרגיה מתחדשת ויצירת מיליוני משרות "ירוקות". פעילים סביבתיים הריעו לבחירותיו ואמרו כי הן מראות שהוא רציני בבואו להילחם בהתחממות הגלובלית.

אובמה ציין כי אסור שהאמריקנים ייכנסו לשאננות רק בגלל שמחירי הדלק יורדים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988