תקלת אבטחה חמורה בבזק בעקבות חדירת תולעת מחשבים לשרתי החברה

לפני כולםבזק נמנעה מלדווח על האירוע ופעלה למזער את הנזק ; בעקבות חומרת האירוע, שהתרחש לפני מספר שבועות במתקן של בזק במרכז הארץ, החליטו בחברה להקים חמ"ל ייעודי כדי להתמודד עם התקלה

תקלת אבטחה חמורה אירעה בשרתי בזק לפני מספר שבועות בעקבות חדירת תולעת מחשבים שמערכות האבטחה בחברה לא הצליחו לאתר. לבזק לקח למעלה משבוע ימים כדי להתגבר על התקלה, שבעטיה נפלו מערכות חיוניות. תולעת המחשבים תקפה גם את פלאפון, החברה-הבת של בזק, אך בניגוד לבזק, שם הצליחו לאתר את הבעיה ולהתגבר עליה בזמן קצר יחסית תוך צמצום הנזק.

ל"גלובס" נודע כי האירוע החמור הושתק, בזק נמנעה מלדווח עליו ופעלה למזער את הנזק. בעקבות חומרת האירוע, שהתרחש לפני מספר שבועות במתקן של בזק במרכז הארץ, החליטו בחברה להקים חמ"ל ייעודי כדי להתמודד עם התקלה. הצוותים בבזק אף נאלצו לעבוד בסוף שבוע כדי לסיים כמה שיותר מהר את האירוע.

בזק לא הייתה החברה היחידה שסבלה מחדירה לשרתיה וביחד איתה הותקפו חברות נוספות, לא רק מתחום התקשורת אלא גם מתחום הפיננסים ומוסדות ממשלתיים. מדובר בווירוס נדיר, הנקרא "Downadup" או "Conficker", שחדר למערכות המחשב דרך פירצה במערכות מיקרוסופט והצליח לשכפל את עצמו תוך ביצוע מוטציה בתכונות. הווירוס פגע במערכות העדכון של השרתים הארגוניים ומנע אפשרות להפעיל עדכון של מיקרוסופט שאמור למנוע את חדירת הווירוס.

בבזק אישרו את דבר פגיעת הווירוס במערכות החברה וציינו כי "החברה פעלה במהירות וביעילות נגד המתקפה בשיתוף עם גורמי אבטחה וחברות אחרות בישראל ובעולם. למרות שמערכות מסוימות של בזק נפגעו לזמן מוגבל מהווירוס, הרי שמערכות התקשרות המשרתות את הלקוחות לא נפגעו והמשיכו לפעול באופן מלא וסדיר".

צרו איתנו קשר *5988