שני ההרוגים בפיגוע הירי בבקעה היו שוטרים

(עדכון) פיגוע ירי בבקעה: שני שוטרים נהרגו מאש מחבלים אמש, סמוך ליישוב משואה שבבקעת הירדן. כוחות גדולים של צבא ומשטרה מנהלים מצוד אחר המחבלים, על פי אחד הדיווחים חיזבאללה לקח אחריות בשם "יחידת השהיד עימאד מורנייה"

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

מארב מתוכנן בבקעה, סמוך ליישוב משואה, גבה אמש את חייהם של שוטר ושוטרת.

מחקירת האירוע הקשה עולה כי המחבלים עצרו בצד הדרך, וביימו תקלה ברכב. כאשר התקרבה הניידת בה נסעו השוטרים, ביקשו המחבלים מהשניים לעצור ולסייע להם. השוטרים לא הספיקו לצאת מהרכב, כאשר המפגעים ניגשו אליהם ומטווח אפס ירו בשניהם. צוותי מד"א שהוזעקו למקום ניסו לבצע החייאה בשניים, אך ללא הצלחה. המחבלים נמלטו לאזור השומרון.

התושבים באזור קיבלו הוראה להישאר בבתים ולנעול את הדלתות, קיים חשש שמחבל אחד או יותר עדיין נמצאים באזור. כוחות גדולים של צבא ומשטרה סרקו את האזור, שהוכרז שטח צבאי סגור, בחיפוש אחר המחבלים.

על פי אחד הדיווחים, ארגון חיזבאללה הודיע כי את הפיגוע בבקעת הירדן ביצעה היחידה על שמו של "השהיד עימאד מורנייה", לשעבר רמטכ"ל חיזבאללה שחוסל בדמשק לפני כשנה. ההודעה הרשמית על נטילת האחריות נשלחה לאמצעי התקשורת שעה בדיוק לאחר הפיגוע. בשלב זה טרם נתקבל אישור רשמי לידיעה.

בתחילה סברו במשטרה כי מדובר בתאונת דרכים קשה, משום שהניידת שנפגעה מן הירי התהפכה על הכביש, אולם בהמשך התברר כי השניים נפגעו מירי. בגלל מקום היישוב המרוחק, במד"א ניסו להזניק מסוקים כדי לפנות אותם לבית החולים. כוחות צבא גדולים נמצאים במקום, אך אין עדיין חשוד שנתפס שקשור במעשה.

מנכ"ל מד"א: יש חשש לחילופי ירי במקום

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר לחדשות 2 לפני שנקבע מותו של הנפגע השני, כי "התקבלה במוקד גלבוע הודעה על ירי לעבר רכב, בו שני ישראלים. מותו של אחד מהם נקבע לא מזמן. באדם השני מבוצעות פעולות החייאה מתקדמות. אנו מנסים להרים מסוק לעבר האירוע אך אין אישור מגורמי הצבא, ככל הנראה בגלל חילופי ירי שעלולים להתפתח במקום".

דובר מחוז ש"י במשטרה מסר כי "מה שניתן למסור לגבי האירוע במשואה בשלב זה, הוא כי מדובר בשני אנשים שנמצאו ירויים בתוך רכבם בסמוך ליישוב משואה. על פי דיווח מד"א - מותם נקבע במקום ע"י רופא. נסיבות המקרה נחקרות ע"י כלל גורמי הביטחון באיו"ש".

תושבת משואה, טליה גולדמן, סיפרה לחדשות 2: "היינו בבית ולא שמענו כלום כי זה קצת מחוץ ליישוב - כ-2-3 קילומטרים מהכניסה ליישוב על כביש 90, ליד המועצה. המשטרה ביקשה מכל התושבים לא לצאת מהבתים. כרגע אנחנו בבית ממתינים להוראות".

"המחשה למחיר הדמים"

במערכת הפוליטית מיהרו להגיב לאירוע הקשה. "הפיגוע הרצחני הוא המחשה מיידית למחיר הדמים של הסרת המחסומים הבוקר באיזור שכם, וחלילה לשחרור מחבלים מחר בעסקה מפוקפקת", אמר ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי). "בממשלה הבאה נמנע צעדים חסרי אחריות כאלו".

לפני 4 ימים בלבד סוכל פיגוע דקירה, השני במספר, בעיר העתיקה בירושלים. צעירה פלסטינית נעצרה בשער השלשלת בעיר, כשברשותה סכין מטבח. בחקירתה הודתה הצעירה כי התכוונה לדקור שוטר.

בתקרית נוספת שאירעה רק יומיים לפני, נעצרו שני מחבלים פלסטינים בשכונת פסגת זאב בעיר, כשבידם סכין קומנדו כשהם בדרכם לבצע פיגוע דקירה.

צרו איתנו קשר *5988