אות הוקרה מיוחד על "מפעל חיים" ומצוינות ניהולית הוענק הערב לדוד עזריאלי: "ימי החלוצים עוד לא תמו"

מנחם עינן, נשיא קבוצת עזריאלי: "אני מעריך כי עד סוף השנה הקרובה נראה יציאה של המשק מהמשבר" ; אלישע ינאי, מנכ"ל מוטורלה ישראל: "המשבר יחלוף עד סוף השנה, יש לנו הזדמנות לצאת מהמשבר מחוזקים"

בטקס הגאלה השנתי של דן אנד ברדסטריט הוענק אות הוקרה מיוחד על "מפעל חיים" ומצוינות ניהולית לאורך זמן לדוד עזריאלי, מייסד ובעלים של קבוצת עזריאלי.

עזריאלי אמר כי "ההתקדמות נוצרת על ידי העושים ועל מנת להצליח לא צריך להפחד לעשות צעדים גדולים. האחריות העסקית טומנת בחובה את החובה להחזיר ולתרום לחברה שהובילה אותך להצלחה".

"אם בנית את זה, זה אינו חלום. החלום שלי היה לבנות ולהתרום לצמיחה של מדינת ישראל במהלך 25 השנים האחרונות הפכתי את החלום למציאות. רואה בבן גוריון את המנהיג שהשפיע עליו יותר מכל. המסר שלו הערב הוא שימי החלוצים עוד לא תמו. אפשר להיות חלוצים גם היום. להיות חלוץ משמעו כיום להיות בונה ויוצר ומוכר של יצירה ומוצרים ישראליים או רעיונות חדשים בהיי טק ובתחומים האחרים אשר מביאים לנס הישראלי , להצלחה הישראלית", הוסיף עזריאלי.

"כשהמגזין "פורבס" שאל אותי מה העצה הטובה ביותר שנתתי ליזמים חדשים אמרתי כי עליהם להמשיך ולחלום ולהוציא את החלום מהכח אל הפועל. לעולם אל תאבד את ההתלהבות והאהבה למה שאתה עושה", סיכם עזריאלי את דבריו.

עזריאלי נשא את דבריו באנגלית לעומת המנהלים האחרים שנאמו בעברית.

עשרה מנהיגים עסקיים

עשרת המנהלים שקיבלו את אות המנהיגים העסקיים של ישראל הם: דוד אבנר, מנכ"ל פרטנר תקשורת, אלישע ינאי, נשיא ומנכ"ל מוטורולה ישראל, שלמה ינאי, מנכ"ל טבע, יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווירית, מנחם עינן, נשיא קבוצת עזריאלי, מיכאל (מיקי) פדרמן, יו"ר "מפעלי פדרמן", הכוללים את אלביט מערכות ומלונות דן, אבי פישר, סגן יו"ר אי.די.בי ומנכ"ל כלל תעשיות, בועז צ'צ'יק, מנכ"ל CAL - כרטיסי אשראי לישראל, רוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל) וגזי קפלן, מנכ"ל אסם

ראובן קובנט, מנכ"ל דן אנד ברדסטריט פתח את ערב הגאלה השנתי של דן אנד ברדסטריט ואמר כי "לפני שנה כשהתכנסנו לא ידענו שנהיה בתקופה כה קשה. היום אנו מעניקים את האותות למנהיגים שמראים לנו שאפשר להמשיך ולשרוד גם בעת משבר - בלעדיהם לא נצליח. הפעולות שהם עושים יהפכו למודל לחיקוי. המדינה כולה משולה לסירה שעצרה באמצע הנהר ויש למשוך אותה משתי גדות הנהר, גדה אחת של הקהילה העיסקית, ובגדה השניה עומדת הממשלה החדשה. החילוץ צריך להיות משותף לשתי הגדות. אלו אינם זמנים רגילים ולממשלה אין אפילו מאה שעות של חסד".

23 מנהלים בכירים שרובם קיבלו בעבר אותות על מנהיגותם הם חבר השופטים שבחרו את 10 המנהלים שקבלו את האותות השנה ונשאו דברים:

אות ההוקרה הראשון ניתן לדוד אבנר, מנכ"ל פרטנר שהודה לחבר השופטים ולמשפחה ואמר כי "מה שעושה את פרטנר חברה מצטיינת זו ההבנה כי אנשים הם שעושים את הבידול האמיתי בין חברה לחברה. החברה מצטיינת בזכות עובדיה המצטיינים והיא מצליחה לגייס את מיטב העובדים במשק. מה שעושה מנהיג עיסקי מעבר לחזור ולהבנה העסקית זו היכולת לגבש סביביו את צוות העובדים הטוב ביותר והנעתו להישגים".

אלישע ינאי: "המשבר יחלוף עד סוף השנה, יש לנו הזדמנות לצאת מהמשבר מחוזקים"

אלישע ינאי, נשיא ומנכ"ל מוטורולה ישראל שקיבל אף הוא אות הוקרה אמר כי "אני נפעם מהאות, מודה לעובדי מוטורולה - העובדים הם הנכס. ברמה הלאומית אני כאופטימיסט די מפוקח חושב שהמשבר יחלוף עד סוף השנה, יש לנו הזדמנות פז לצאת מהמשבר מחוזקים. אנחנו חייבים לעשות כל מאמץ על מנת לשמר את האנשים, לא לפטר ולגייס את 8,000 הבוגרים מהאקדמיה כל שנה. תוכניות משותפות עם הממשלה, במסגרתה יחנכו התעשיינים את העובדים וכן יעבירו חלק ניכר מהפעילות לפריפריה.

שלמה ינאי, נשיא ומנכ"ל טבע הודה לשופטים על הערכה והכבוד, מודה ל-38 אלף עובדי טבע שיש לו את הזכות לעמוד בראשם, והם שאחראים לרגע זה, מודה לאלי הורוביץ שעומד מאחורי טבע ונתן לי את השרביט להמשיך את הדרך. לא חושב שיש מנהיגות למשבר או להצלחה, יש מנהיגות או אין מנהיגות. שמבוססת על חשיבה רחבה לטווח ארוך , הנעה של אנשים להאמין להגשים ולהגיע יחד, ואמונה בערכים האמיתיים של כולנו מהבית מהחינוך - שאפשר להצליח גם כעם וגם כחברות עסקיות.

יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווירית אמר כי "התעשייה האווירית עברה מהפך דרמתי ב-3 השנים האחרונות ואנו ערוכים כיום למשבר, יש לנו צוות מנצח של כ-18 אלף עובדים וצבר ההזמנות שלנו עומד כיום על 9 מיליארד דולר, אני מודה ליאיר שמיר שנתן לי את ההזדמנות להוביל את החברה".

מנחם עינן, נשיא קבוצת עזריאלי אמר כי "קבוצת עזריאלי נמצאת במצב שידעה כיצד להיכנס למשבר הנוכחי, כדי להיכנס למשבר נכון יש להתכונן באופן יסודי במשך תקופה ארוכה. הדבר הראשון - חובה של כל מנהל - לשמור על צוות העובדים שלו. הדבר השני הוא - לעסוק בבחינה קבועה לטווח של 3 חודשים ולעקוב אחרי הארועים באופן צמוד. אני מעריך כי עד סוף השנה הקרובה נראה יציאה של המשק מהמשבר, כאשר הנדל"ן הוא מנוע הצמיחה הראשון שיעזור בהתאוששות במשק ואנו בקבוצת עזריאלי מוכנים להוביל אותו".

מיכאל פדרמן, יו"ר מפעלי פדרמן אמר כי המשק צריך להבין את חשיבותה של התעשייה על סוגיה השונים, מושג התעשיינים נראה בשנים האחרונות כי זה מושג שעבד עליו הקלח, אך החשיבות של התעשייה במשק הישראלי גדולה מאוד".

אבי פישר, מנכ"ל כלל תעשיות מקבוצת אי.די.בי. אמר כי "גם בתקופת משבר שכזו אסור לנו לוותר על מנועי הצמיחה העתידיים, ובראשם ההשקעה במו"פ. יש לשמור על צה"ל שהוא השומר על ישראל בימים של סיכונים ביטחוניים, מעבר לסיכונים העסקיים".

בעז צ'צ'יק, מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי, כאל אמר כי "לכל האופטימיים שהיו לפני, תהיתי אם בכניסה חילקו איזה חומר שאני לא קיבלתי. מנהיגות ומשבר מעסיקים כיום את כל העולם, אין לנו את הפריבילגיה להזניח את החברה, יש להכין את החברה גם בעת המשבר לצעדים העתידיים, את ההתאמה לעתיד יש לבצע בחוכמה, כך שהמשאבים בארגון לא ידוללו באופן שיפגע בצמיחה העתידית". צ'צ'יק ציין כי החברה מגייסת גם כיום עובדים נוספים שהם משאב מרכזי של החברה.

רוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית ליצור משקאות קלים (קוקה קולה) הודה למוזי ורטהיים על מנטורינג ותמיכה לאורך השנים. ואמר כי "מנהיגות שווה אחריות. ללקוחות לעובדים לבעלי הזכיונות לספקים. האחריות היא גם בזמנים טובים וגם בתקופות פחות טובים, את התקופה הנוכחית ניתן לעבור רק באמצעות לקיחת אחראיות.

גזי קפלן, מנכ"ל אסם אמר כי "מנהיגות נשענת בראש ובראשונה על האמונה כי ניתן להשיג את מה שלא ניראה כניתן להשגה. אני מאמין בדוגמא אישית, עבודה קשה וצניעות. כאשר אופטימות נחישות וביצוע מהיר של כל החלטה, הם שלושה גורמים מרכזיים להצלחה בהתמודדות עם משבר.

אותות נוספים ניתנו למנהיגים העסקיים - הדור הבא, כאשר בדן אנד ברדסטריט הוחלט השנה לכוון את הזרקורים ל-3 נשים שבלטו בתחומן. לילך אשר-טופילסקי, חברת הנהלה בבנק הפועלים, ממונה על המרכז לניהול אסטרטגי. מיכל גור-שביט, סמנכ"ל אסטרטגיה שיווקית, קבוצת שטראוס וטל פיין, סמנכ"לית כספים, צ'ק פוינט.

צרו איתנו קשר *5988