שר השיכון: "רוצים לצאת במבצע שבו המדינה תשלם 500 ש' מתוך 2,500 במשכנתא החודשית לרוכשים בפריפריה"

אריאל אטיאס בכנס השנתי של התאחדות הקבלנים באילת: "יש דירות בפריפריה, אבל אין כסף לקנות שם, גם לתושבי הפריפריה עצמם; אנחנו רוצים לצאת במבצע של שלוש שנים לפחות ולייצר הצפה של דירות באזור"

"אנחנו רוצים לצאת במבצע שבמהלכו המדינה תעזור בתשלום המשכנתא לרוכשי הדירות בפריפריה", כך אמר היום שר השיכון, אריאל אטיאס, בכנס השנתי של התאחדות הקבלנים שנערך באילת.

לדבריו, "יש דירות בפריפריה, אבל אין כסף לקנות שם, גם לתושבי הפריפריה עצמם. אנחנו רוצים לצאת במבצע של שלוש שנים לפחות ולייצר הצפה של דירות באזור. זה קשה, אבל אנסה ליזום מהלך שהמדינה תחזיר למשל 500 שקל מתוך 2,500 שקל של תשלום משכנתא. ההחזר החודשי של המדינה במשכנתאות יהיה באזורים שייקבעו, וכמובן לא מדובר בתל אביב".

לדברי אטיאס, התוכנית של האוצר להצלת ענף הנדל"ן תקועה. "הבנקים נבהלו ממה שקורה בעולם והחליטו להקשות את התנאים למתן מימון לקבלנים. זה תוקע פרויקטים וזה פוגע בצרכן, כי אין דירות, וכאשר המשבר ישתחרר המחירים ירקיעו שחקים. המדינה החליטה להעמיד ערבויות של 10% למען בניית פרויקטים חדשים, אבל משום מה זה נתקע בבנק ישראל. אנחנו עובדים על זה ואני משוכנע שבשבועות הקרובים זה יבוא על פתרונו".

לגבי הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל אמר אטיאס, כי "אין צורך לספר כמה קשה להזיז פרויקטים, כמה הליכים במינהל מתארכים וכמה זה מייקר לבסוף את מחיר הדירה לצרכן הסופי. יש נחיצות לדחוף את הקרחון שמייצר עוגמת נפש ותוקע את גלגלי המשק. התפקיד של משרד השיכון הוא לדאוג לקורת גג לזוגות צעירים, זה בלתי אפשרי שהם ישתעבדו כל חייהם לרכישת דירה".

אטיאס ציין שייתכן שהשינוי המבני במינהל יהיה קשה ויהיו התגוששויות, אבל זה יהיה כלי שיסייע לביצוע מדיניות המשרד. לדבריו, הוא יביא לירידת מחירי הדירות, שכן "זה האינטרס שלי, אם כי אני לא יודע אם זה האינטרס של כל הקבלנים שיושבים פה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988