ראיון אחד רחוק מדי? הסכם הפרישה של סביון בר סבר מקוקה-קולה: חופשה בתשלום למשך שנה

(עדכון) - לאחר הראיון הבלעדי ל"ליידי גלובס" נקראה סמנכ"לית השיווק של קוקה-קולה לשיחה במשרדו של מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות קלים, שם הוטחה בה ביקורת על דבריה וגם על שלבשה חצאית מיני בצילומים ■ כמה ימים לאחר מכן פורסם כי החליטה לפרוש ■ החברה המרכזית למשקאות קלים, היום: "לא יצאה כל הודעה רשמית מטעמנו על פרישתה, היא כרגע בחופשה"

ההסכם שנסגר בין סמנכ"לית השיווק של קוקה-קולה, סביון בר סבר, לבין מעסיקיה בחברה המרכזית למשקאות קלים - חופשה בתשלום למשך שנה - כך נודע ל"גלובס".

כפי שנחשף אתמול (ב') ב"גלובס", סביון בר סבר נאלצה להודיע על פרישתה מהחברה ימים ספורים לאחר שיחת נזיפה, אליה נקראה על-ידי איציק תמיר, מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות קלים, יצרנית קוקה-קולה. במהלך השיחה, שנגעה לראיון שהעניקה כמה ימים קודם לכן למגזין "ליידי גלובס", ננזפה בר סבר על התבטאויות בכתבה בהן היא העזה, כביכול, לנכס לעצמה הצלחות ששייכות לקוקה-קולה ויצרה בדבריה "נזק שאין לדעת איך תוכל לכפר עליו". תמיר אף הטיח בה ביקורת נוקבת על האופן בו הצטלמה ועל הבגדים אותה לבשה במהלך הצילומים (חצאית מיני ושמלות מחויטות).

הידיעה על כך היתה מהנקראות ביותר השנה באתר "גלובס" ועוררה גל גדול של טוקבקים, שרובם צידדו בבר סבר וזעמו על הדרך בה בחרה קוקה-קולה לנהוג בה.

בר סבר אולצה, ככל הנראה, לאחר השיחה להודיע על יציאתה לחופשה מיידית מהחברה ולמעשה, לפרוש בפועל מקוקה-קולה. בימים הקרובים, סביר להניח, יחלו בחברה המרכזית לחפש מחליף לבר סבר.

בחברה המרכזית למשקאות קלים ביקשו היום (ג') להבהיר כי לא יצאה כל הודעה רשמית מטעם החברה לגבי פרישתה של סביון וכי כרגע היא נמצאת בחופשה.

והנה מה שנכתב כאן אתמול: התראיינה, ננזפה - ונשלחה לחופשה

הראיון הבלעדי שהעניקה סמנכ"לית השיווק של קוקה-קולה, סביון בר סבר, למגזין "ליידי גלובס" שיצא בתחילת החודש, כנראה עלה לה במשרתה: ימים ספורים לאחר פרסום הראיון, זומנה בר סבר בדחיפות למשרדו של איציק תמיר, מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות קלים, יצרנית קוקה-קולה. בר סבר אמנם היתה בחופש באותו יום, אך הבקשה להתייצב במשרדו של תמיר היתה חד-משמעית.

סביון בר סבר / צלם: יחצ

הודעת פרישה לקונית מהחברה

ימים ספורים לאחר השיחה הקשה שניהלה בר סבר עם תמיר, יצאה ידיעה בתקשורת בה נכתב כי בר סבר פורשת מתפקידה. על פניו, אי-אפשר לומר בוודאות כי יש קשר בין הדברים, אך קשה להתעלם מהעובדה שבראיון עמה, ציינה בר סבר כי הוא מעוניינת להתקדם בחברה המרכזית ולא הביעה שום עניין או רצון לעזוב. להיפך, היו לה תוכניות מרחיקות לכת לגבי עתידה בחברה המרכזית.

ל"גלובס" נודע כי הביקורת שנמתחה מצד תמיר על בר סבר כללה כעס רב על התבטאויות בכתבה, בהן העזה בר סבר כביכול לנכס לעצמה הצלחות ששייכות לקוקה-קולה כולה, ויצרה בדבריה "נזק שאין לדעת איך תוכל לכפר עליו".

הכוונה, יש להניח, היא למשפטים כמו: "אין בי פחד... כשהשקנו את קולה זירו היינו במצב שהובלנו את הקטגוריה בצורה חד-משמעית, החזקנו בנתח שוק שהיה פי חמש מהמתחרה שלנו. השאלה המתבקשת היתה למה בכלל להכניס מתחרה מבית. צריך הרבה אומץ כדי לעשות את זה אבל בדיעבד המהלך הביא לכך שהורדנו את האבק מקטגוריה שהיתה בסטגנציה, אפילו בנסיגה".

למען הסר ספק, בר סבר לא טעתה בנתונים שהציגה, לא סילפה תיאור מהלכים שעליהם סיפרה ולא דיברה על שום דבר בו לא היתה לה יד. יתרה מכך, היא הקפידה להתייחס אך ורק למהלכים אותם יזמה והובילה. בנוסף וכנהוג בראיונות מסוג זה, היא גם הקפידה לפרגן לכל הבכירים מעליה כולל תמיר, הנשיא רוני קוברובסקי, המנכ"ל טל רבן והבעלים מוזי ורטהיים.

סביון בר סבר / צלם: רמי זרנגר

סביון בר סבר / צלם: רמי זרנגר

"קוברובסקי - מנטור בשיווק"

על קוברובסקי אמרה כי הוא "מנטור בתחום העסקים והשיווק". על הבעלים ורטהיים אמרה כי הוא "מעורר השראה. לפני כמה זמן הוא בא להרצות מול מנהלי מותגים של החברה. אחרי שהוא דיבר, כולם יצאו מוקסמים".

על תמיר ורבן ציינה בראיון כי "הרבה מנהלים בחברה הם מצד אחד מנהלים חזקים אבל מצד שני אנשים חמים ומשפחתיים כמו איציק תמיר שממנכל את החברות בקבוצה. הוא איש שיודע לרתום את האנשים תחתיו מכוח אישיותו ולא מכוח סמכותו. גם טל רבן הוא כזה".

חשוב לציין כי בר סבר פעלה על-פי כל הנהלים המקובלים בחברה המרכזית וקיבלה את כל האישורים המתבקשים לקיום הראיון. יתרה מכך, היא לא קיבלה הוראה חד-משמעית משום גורם שלא לבצע את הראיון. אילו היתה בר סבר מקבלת "לא" מוחלט מלמעלה, ספק אם היתה יוצאת למהלך שעשוי לסכן את הקריירה שלה. יש לציין כי כל הדוברים ואנשי יחסי הציבור המלווים את החברה המרכזית, מבפנים ובמחוץ, ידעו על כוונתה להתראיין.

סביון בר סבר / צלם: רמי זרנגר

ואולם, כאמור, ימים ספורים אחרי פרסום הראיון ב"ליידי גלובס", מצאה את עצמה בר סבר בחדרו של תמיר, סופגת ביקורות על הכתבה. הדברים הרחיקו עד כדי כך, שתמיר הטיח בה ביקורת נוקבת על האופן בו הצטלמה ועל הבגדים אותם לבשה במהלך הצילומים (חצאית מיני ושמלות מחויטות).

סביון בר סבר לא הגיבה לידיעה זו.

מהחברה המרכזית למשקאות קלים נמסר בתגובה "בימים אלה, סביון נמצאת בחופשה. מעבר לזאת, מדובר על שמועות ואין בכוונתנו להתייחס לשמועות".

צרו איתנו קשר *5988