נדחתה בקשת גאידמק לעיכוב ביצוע פסק הדין בפרשת אמריס

מדובר בפסק הדין שניתן במחוזי בספטמבר השנה, המחייב את גאידמק לשלם כ-100 מיליון שקל לאנשי העסקים לוי קושניר ובלרם צ'יינרי

שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, דחה אתמול (ב') את בקשתו של ארקדי גאידמק לעיכוב ביצוע פסק הדין המחייבו לשלם כ-100 מיליון שקל לאנשי העסקים לוי קושניר ובלרם צ'יינרי בגין עסקת אמריס.

כזכור, בספטמבר השנה חייב בית המשפט המחוזי בתל-אביב חייב את גאידמק לשלם כ-100 מיליון שקל לקושניר וצ'יינרי, המייסדים של אמריס אחזקות.

גאידמק לא הגיש בקשת רשות להתגונן במועד שנקבע לו, והשופט אבי זמיר החליט לחייבו לשלם לכל אחד מהתובעים סך של כ-11.4 מיליון דולר, ובסך-הכל כ-23 מיליון דולר בתוספת ריבית ממועד הגשת התביעה בתוספת ריבית מיולי 2008 וכן הוצאות משפט בסך של 500 אלף שקל.

בספטמבר 2008 הגישו קושניר וצ'יינרי, באמצעות עו"ד אלקס הרטמן, תביעה בסדר דין מקוצר בסך של 23 מיליון דולר, בטענה כי גידאמק נטל על עצמו התחייבות לשלם להם את סכום התביעה תמורת מניות המוחזקות על-ידם בחברת אמריס אחזקות, וזאת על-פי אופציית מכירה שניתנה להם במסגרת הסכם עליו חתום גידאמק בין היתר מולם.

קושניר וצ'יינרי, המייסדים של אמריס אחזקות יחד עם ישראל שוחט, טענו כי ביולי 2007 נחתם ההסכם בין מייסדי החברה לבין גידאמק, במסגרתו רכש גידאמק 65% ממניות החברה, כך שלאחר ההסכם נותרו בידיהם ביחד 35% ממניות החברה. כמו כן, בהתאם להסכם ניתנה להם אופציית מכירה, לפיה גאידמק התחייב לרכוש מהם את יתרת מניותיהם באמריס תמורת כ-23 מיליון דולר.

התובעים טענו עוד כי גאידמק הודה בחוב ואף חזר והבטיח את תשלומו, אך לא קיים את חיובו.

המחוזי, כאמור, קיבל את תביעתם וחייב את גאידמק לשלם להם כ-100 מיליון שקל. גאידמק הגיש לבית המשפט העליון בקשה לעיכוב ביצוע, וזה דחה כעת את בקשתו.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988