דייגים ישראלים חצו את הגבול הימי ונלקחו לחקירה בירדן

3 דייגים ישראלים מאילת שחצו, ככל הנראה בשוגג, את המים הטריטוריאליים, נצפו על ידי כוחות חיל הים הירדניים, נעצרו ונלקחו לחקירה בירדן ■ המשטרה: עודכנו בפרטים, ממתינים להתפתחויות

שוב תקרית ביטחונית עם מדינה שכנה, בה מעורבים ישראלים: שלושה דייגים תושבי אילת נעצרו בשעות הצהריים על ידי חיל הים הירדני, לאחר שיצאו מתחום המים הטריטוריאליים של ישראל - ונכנסו, ככל הנראה בטעות, למים הטריטוריאליים של ירדן. הם נלקחו לחקירה, ובישראל עדיין בודקים את הנסיבות לתקרית.

חיל הים הירדני הבחין בשעות הצהריים בשלושת הדייגים חודרים לגבול הימי של ירדן, והורה להם לעצור. הם לוו לחוף הים הירדני על ידי כוחות ימיים מיוחדים שהוזנקו למקום, ומשם נלקחו לחקירה. במשטרת אילת עודכנו בדבר האירוע, וממתינים כעת לסיום החקירה ולשובם של הדייגים, על מנת לחקור אותם גם בארץ.

"עם שובם של הדייגים, הם ייחקרו גם כאן", אמרו היום גורמים במשטרת אילת לחדשות 2 באינטרנט. "בשלב זה הם הועברו לחקירה, עודכנו בנושא הזה על ידי קצין הקישור ואנו ממתינים להתפתחויות". גם גורמים צבאיים אישרו לחדשות 2 באינטרנט את המקרה, ואמרו: "סירת דייג שחרגה היום מהמים הטריטוריאליים של ישראל בים האדום נעצרה ואנשיה הועברו לחקירה בירדן. בתום הבדיקה - הם ישובו לישראל".

תקרית שנייה בשבועיים

רק לפני שבועיים הקפיצו שני צעירים ישראלים בני 18 מהדרום את כל המדינה, כשחצו עם אופניהם טת גבול מצרים סמוך ליישוב עזוז באזור ניצנה, ונעצרו על ידי כוחות הביטחון המצרים.

הצעירים הוחזרו לישראל לאחר מספר שעות של חקירה, ובחקירתם במשטרת דימונה סיפרו כי הוכו בכל חלקי גופם על ידי המצרים. זאת, לאחר שהודו כי חצו את הגבול כחלק מ"מעשה אמיץ" שרצו לבצע, בטרם גיוסים לצבא.

שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת נגב, מספר כי האופניים של השניים התגלו במצלמות של צה"ל וחייל מצרי חמוש נראה כשהוא שם עליהם אזיקים. שני הנערים, תושבי רחובות וירושלים, לפני שירותם הצבאי, הועלו על משאית מצרית שלקחה אותם לכיוון צפון במצרים

צרו איתנו קשר *5988