דיווח: ציון נתן חתם על הסכם עד מדינה בפרשת מוני פנאן

כך דווח בחדשות ערוץ 2 ■ במסגרת ההסכם נתן יקבל חסינות מהפללה עצמית, ובתמורה ימסור מידע על עבירות מס שביצעו לכאורה ראשי קבוצת הכדורסל של מכבי תל-אביב

התפתחות דרמטית בפרשת "בנק ההשקעות" של מוני פנאן: בחדשות ערוץ 2 דווח הערב (ב') כי הפרקליטות חתמה רשמית על הסכם עד מדינה עם ציון נתן, החשב לשעבר של מכבי תל-אביב בכדורסל.

במסגרת ההסכם נתן יקבל חסינות מהפללה עצמית, ובתמורה ימסור מידע על עבירות מס רחבות היקף שביצעו לכאורה ראשי קבוצת הכדורסל של מכבי תל-אביב.

נתן נחשב לאחד מדמויות המפתח בפרשת "בנק ההשקעות" של מוני פנאן, ואף נחקר פעמיים ברשות המסים בנוגע לעניין. נתן ומוני פנאן היו שותפים בחודשים שלפני התאבדותו של פנאן בחברה שלטענת נתן עסקה בייצוג שחקני כדורסל.

נזכיר כי בסוף ינואר שידר ערוץ 10 סרט על פרשת פנאן, בו דיבר נתן - מי שהיה יד-ימינו ושותפו לעסקים של מוני פנאן - על הפרשה. בתוכנית "המקור" דיבר נתן, ששימש כאמור כחשב הראשי במועדון הכדורסל מכבי תל-אביב במשך 15 שנה, על היקפי החובות שבהם היה נתון פנאן, שהתגלו בספר שמצאו בדירתו של פנאן - "ספר החובות". על-פי הערכה של נתן, רק בספר הזה היקף החובות עומד על כ-40 מיליון דולר.

נתן גם חשף שמות של כדורסלנים, מאמנים ואנשים נוספים בכדורסל שהיו שותפים לפרשה, וככל הנראה בגלל פרטים אלה הרשויות החוקרות את הפרשה רצו שנתן ישמש כעד מדינה ויחשוף פרטים נוספים על בנק פנאן - ואולי על מכבי תל-אביב בכדורסל כולה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988