יעל אבקסיס על רכישת הבית ב-28 מיליון שקל בת"א: "אני חיה בשלום עם טמטום ורפש של עיתונאים מסכנים"

אבקסיס ל"ליידי גלובס": "שנים חייתי בתחושה של סכיזופרניות, של הרגשה שכמו שאלוהים נתן לי הכל - הוא גם לקח. עם רוני דואק אני מבינה מה זו שייכות"

אם יש משהו שגורם ליעל אבקסיס לזוז בחוסר שקט בכיסא ובסופו של דבר להתפרץ, זה העיסוק - האובססיבי מדי לטעמה - של התקשורת בעושרו של בן-זוגה רוני דואק.

דואק צבר את הונו בעסקים בתחום הספנות ברחבי העולם. הוא מתגורר עם אבקסיס ברשפון, ולאחרונה עלה שמם לכותרות בעקבות שתי רכישות נדל"ן משמעותיות.

הראשונה נוגעת לגבעת שחרות שבנגב הדרומי, לבניית כפר נופש ייחודי. "יעל אוהבת מדבר", הוא הסביר, והודיע כי ישקיע במלון כ-10-15 מיליון דולר, גם למען הציונות הכלכלית וגם למען מימוש השלווה הרוחנית.

הרכישה השנייה היא של הבית האדום ברחוב נחמני בתל-אביב, ממשפחת קרסו, תמורת כ-28 מיליון שקל. המטרה: מעון חדש ועירוני למשפחה המורחבת. העובדה שבעבר פעל במבנה בית החרושת לודג'יה הציתה את הדיווחים הלא מפרגנים בתקשורת.

"זה כואב לי ומכעיס אותי", אומרת אבקסיס בראיון למגזין "ליידי גלובס". "במקום להרחיב על פעילותו ההתנדבותית של רוני, שאין עוררין על רגישותו החברתית, כותבים על הבית שקנינו. למה?"

- כי זה מעניין אנשים. זה מרגיז אותך?

"כן ולא", היא מהרהרת. "העיתונאים האלה לא באמת מצליחים לפגוע, כי מה שיש לנו הוא כל-כך אמיתי. בכלל, אף פעם לא עשה לי משהו מה חושבים עליי. אני בניתי את עצמי לבד, אני אהובה בגושפנקא - ולא בגלל העיניים היפות שלי. בסופו של דבר אני חיה בשלום עם הטמטום הזה והרפש העיתונאי הזה, כי אני בטוחה שהעיתונאים האלה בטח עושים את זה בשביל כסף, הם הרי חייבים להתפרנס ממשהו.

"את יודעת מה? הם פשוט מסכנים, ואני מבינה אותם. נכון, תמיד הרווחתי והרבה, ותמיד הרגשתי את הקנאה מצד הקולגות שלי והתמודדתי עם זה יפה, ותמיד המשכתי לתת. כי רוחב-לב גם מזמין רוחב-כיס".

- אז מיהי יעל האמיתית?

"אני נמצאת במקום שבו אני רוצה להיות, ולא משנה אם זה ברשפון או במדבר. אנחנו נמצאים בעולם שבנוי על אינטרסים, ואני לא שם, וצר לי שלפעמים לא קוראים אותי נכון. עזבי את היופי, עזבי את החיצוניות, קודם כל יש בי נשמה, והנשמה הזאת היא המדבר ואשקלון ורשפון. זו נשמה שלא יודעת לזייף".

* הראיון המלא עם יעל אבקסיס - במגזין "ליידי גלובס".

צרו איתנו קשר *5988