חילן טק מאשרת הפרסום ב"גלובס": באום משתלט על החברה

עופר הירשזון יוצא מהשקעתו בחילן טק אך ימשיך לכהן כיו"ר החברה עד סוף השנה

חברת חילן טק אישרה היום (א') בדיווח לבורסה את הפרסום באתר "גלובס" בסוף השבוע, לפיו עופר הירשזון מוכר את מניותיו בחברה לשותפו אבי באום, שלמעשה משתלט על החברה. העסקה תבוצע לפי שער של 13.5 שקל למניה, קרי פרמיה של כ-7% על מחיר הסגירה של המניה ביום חמישי האחרון בבורסה.

עופר הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, ימכור את כל החזקותיו (50%) בחברת די.סי.אל.בי.אי השקעות, שמחזיקה כ-47.7% ממניות חילן טק. כך, באום יחזיק ישתלט לחלוטין על די.סי.אל.בי.אי. לאחר מכן, הוא ירכוש כ-5% נוספים ממניות חילן טק, כך שדי.סי.אל.בי.אי תחזיק בסופו של דבר 52.7% ממניות חילן טק והשליטה תהא בידיו.

הירשזון עצמו לא נפרד כל כך מהר מחילן טק, אלא הוא ימשיך לכהן כיו"ר דירקטוריון החברה עד סוף השנה. הירשזון נכנס לגרעין השליטה בחילן טק ב-2001 לפי שווי של 120 מיליון שקל בלבד. מאז, חילקה החברה, בעיקר לו ולשותפו באום, דיבידנדים בהיקף של כ-100 מיליון שקל. מכירת החזקותיו כעת תאפשר לו להחזיר חובות לבנקים (בעיקר לבנק הפועלים), חובות שנערמו בשל פרי השקעות כושלות שביצע.

חילן טק עוסקת במתן שירותי ASP לניהול שכר, נוכחות ומשאבי אנוש, באמצעות מערכת אינטגרטיבית לניהול המשאב האנושי. המערכת כוללת שירותי ניהול שכר, איסוף וניתוח שעות עבודה וניהול כוח אדם, תוך שימוש בחבילות תוכנה, מחוללי דו"חות ומחוללי יישומים פרי פיתוחה של החברה.

את שנת 2009 סגרה חילן טק ברווח נקי של 37.7 מיליון שקל, גידול של 60% לעומת רווח של 23.5 מיליון שקל ב-2008. הכנסות החברה צמחו אשתקד ב-2.2% ל-225 מיליון שקל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988