הותר לפרסום: האסיר שהתאבד - ראש כת האיתקה שי אברמוב

יומיים לאחר שנעצר, שי אברמוב תלה את עצמו בתאו ■ המשטרה חשדה כי עמד בראש הכת שדגלה בחינוך נוקשה של ילדים ■ לפני כשלושה שבועות נעצרה מורה שהשתייכה לכאורה לכת, בחשד שהתעללה בילדיה

שי אברמוב, ראש כת האיתקה שנעצר השבוע בחשד לביצוע עבירות אלימות חמורות בילדים, התאבד אתמול בערב בבית המעצר הדרים, כך הותר הבוקר (שבת) לפרסום. מחקירה ראשונה של נסיבות ההתאבדות עולה כי הוא הוציא חוט ממכנסיו ותלה את עצמו באמצעותו.

הסוהר האחראי הבחין באברמוב כאשר הוא תלוי והזעיק למקום צוות של מד"א. הניסיונות של סגל החובשים בבית המעצר ושל אנשי מד"א שהגיעו למקום לבצע באברמוב החייאה עלו בתוהו ומותו נקבע במקום.

בשירות בתי הסוהר אומרים כי לאחר שהגיע לבית המעצר, נבדק אברמוב על ידי עובד סוציאלי ולא הוגדר כעציר בעל סבירות גבוהה להתאבד, והוא אינו טעון השגחה. בעקבות המקרה הוקמה ועדת חקירה ובמקביל נפתחה חקירה במשטרת ישראל.

חשד: אברמוב עמד בראש כת שדגלה בהתעללות בילדים

לפני יומיים הצליחו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז המרכז במשטרה בתום חקירה מאומצת לעצור את ראש כת האיתקה, שי אברמוב. אברמוב היה דרוש לחקירה זה זמן רב בחשד שעמד בראש כת ששמה לעצמה כמטרה לחנך ילדים תוך שימוש נרחב באלימות. אברמוב נעצר עם בת זוגו.

עפ"י החשד, בכת היתה חברה גם המורה מנתניה שנעצרה לפני כשלושה שבועות בחשד להתעללות בבנה הקטן בן ה-10, כדי "לחנכו".

רפ"ק אשר עזרי מימ"ר מרכז, פונה למי שהיה מעורב במקרי אלימות מסוג זה, ומציע לו להתלונן במשטרה. "מבחינתו בני הזוג חשודים בתקיפת ילדים", מספר רפ"ק עזרי. קצין המשטרה סיפר כי החשוד הציג את עצמו כקואצ'ר, וכאדם שמטפל באנשים, בדרכים שלנו נראות לא מקובלות. "התורה שלו", מסכם עזרי, "הייתה העובדה שבשביל להתנקות, צריך לעבור קשיים פיזיים".