מועצת הרשות השנייה תבחן האם יאיר לפיד יכול להמשיך ב"אולפן שישי"

זאת עקב התבטאויות פוליטיות של לפיד בכינוס בהרצליה כפי שפורסמו בקול ישראל: "נשנה את שיטת המשטר. האם אנחנו מסוגלים לחייב חרדים להתגייס לצבא, לצמצם את מספר שרי הממשלה ולסגור את החינוכית וגלי צה"ל?"

‎‎מועצת הרשות השנייה תקיים דיון בנושא המשך העסקתו של יאיר לפיד כמגיש "אולפן שישי" בחדשות ערוץ 2. זאת לנוכח הפרסום הבוקר (ד') בקול ישראל, לפיו לפיד נשא מעין "נאום בחירות" בכינוס בבית חיל האוויר בהרצליה.

יו"ר מועצת הרשות השנייה, אמנון נדב, יקיים את הדיון לבקשתה של חברת המועצה רונית אנטלר, עיתונאית לשעבר, ששלחה מכתב דחוף בנושא הבוקר.

‏בנאום בכנס אמר לפיד: "אנחנו נחזור אל הציבור שהתחמק מאיתנו, נכתוב חוקה, נשנה את שיטת המשטר. אנחנו נחזור אליכם, כי בלעדיכם אי-אפשר, עדיין לא מאוחר".

לפיד המשיך ונגע בנושאים שונים שעל סדר היום, במה שנראה כמעין מצע בחירות. הוא התייחס גם לגיוס חרדים לצבא ולהכרח להכניסם לשוק העבודה.

‏‏"האם אנחנו מסוגלים לחייב את החרדים להתגייס לצבא גם אם החוק יחייב אותם? האם אנחנו מסוגלים להסיט רבע מתקציב הביטחון לחינוך? האם אנחנו מסוגלים לסגור את הטלוויזיה החינוכית וגלי צה"ל? האם אנחנו מסוגלים לצמצם את מספרם של שרי הממשלה?", אמר. ‏

‏מהרשות השנייה נמסר כי "המועצה תדון בבקשה של אנטלר".

מחברת החדשות טרם נמסרה תגובה. עם זאת בכיר בחברת החדשות אמר לגלובס "אנו סומכים על יאיר לפיד שימשיך להקפיד על כל כללי האתיקה נדרשים מעיתונאי" . מהרשות השנייה נמסר, "המועצה תדון בבקשתה של אנטלר"