אייזנקוט דחה ההצעה להתמנות לסגן הרמטכ"ל גלנט

אלוף פיקוד הצפון הודיע כי הוא מעדיף להמשיך בתפקידו הנוכחי ככל שיידרש ■ בחודשים האחרונים השתררה מתיחות בין אייזנקוט לגלנט על רקע המירוץ לרמטכ"לות

בצל פרשת "מסמך גלנט" וחילופי הגברא בצמרת המטכ"ל, הודיע גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד הצפון, כי הוא דוחה את ההצעה לכהן כסגן הרמטכ"ל לצידו של גלנט ומעדיף להמשיך בתפקידו הנוכחי ככל שיידרש.

בחודשים האחרונים השתררה מתיחות בין אייזנקוט לגלנט על רקע המירוץ לרמטכ"לות. גבי אשכנזי, הרמטכ"ל המכהן, הראה לאייזנקוט ולבני גנץ, שהיו שניהם מועמדים לתפקיד הנכסף, את המסמך שנחשף בחדשות 2 - שלטענת המשטרה זויף. השלושה האמינו שמדובר במסמך אותנטי לכל דבר שמטרתו לסכסך בין ברק לגלנט ולסלול לאחרון את כל הדרך אל ראש ה"פירמידה" של צה"ל.

עם הודעתו של שר הביטחון ברק על מינוי של גלנט לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל הושקעו מאמצים רבים מצד לשכת השר וגלנט בעצמו, על מנת לשכנע את אייזנקוט לקבל עליו את התפקיד המיועד לו - סגן הרמטכ"ל. השניים ראו באלוף הפיקוד מועמד ראוי בשל הניסיון הרב שצבר בחזית הצפונית. מינוי שכזה גם אמור היה לייצב את המערכת הביטחונית שצפויים בה בתקופה הקרובה לא מעט זעזועים, עקב פרישה של בכירים בעקבות המינוי של גלנט.

אל אייזנקוט הגיעו פניות רבות מצד בכירים לקבל עליו את "הכרעת הדין" ולקחת את התפקיד שהוצע לו, אך אייזנקוט השיב בשלילה. תפקיד אחר ששמו עלה כמועמד לו הוא ראש אמ"ן, אולם נראה כי זו לא הייתה הצעה ריאלית לסבב השיבוצים הקרוב.

צרו איתנו קשר *5988