פעילות ספורטיבית מפתחת את היחסים בין העובדים לטובת החברה

בחברות רבות מנסים לגרום לעובדים להתאושש ולשבור את שגרת העבודה הקלה באמצעות פעילות חברתית, כמו קבוצות ספורט והליכה לסרטים משותפים

עבודה בהיי-טק עשויה להיות מתישה. חזרה הביתה בשעות מאוחרות, פרויקטים שלא נגמרים, ושעות עבודה לא נוחות בשל עבודה מול מדינות אחרות.

בחברות רבות מנסים לגרום לעובדים להתאושש ולשבור את שגרת העבודה הקלה באמצעות פעילות חברתית, כמו קבוצות ספורט והליכה לסרטים משותפים.

בחברת אפלייד מטיריאלס ישראל השתתפו לא מזמן מספר עובדים, בהם המנכ"ל, רונן בנציון, במרוץ שליחים באורך של 160 ק"מ. במרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט משתתפת קבוצה של עובדים רוכבי אופניים בליגה למקומות עבודה, במקביל לקבוצה של עובדים שמשחקים כדורגל בימי שלישי בספורטק, בהשתתפות סמנכ"ל הטכנולוגיות יורם יעקובי.

בנוסף, יש קבוצה של עשר עובדות שמתאמנות לטריאתלון נשים ומשתתפות במרוצי הכנה.

"פעילות ספורטיבית משותפת של עובדי החברה היא דרך מצוינת לבנות אחווה בין העובדים", אומרת אילת דויטש, מנהלת הפיתוח האקדמי במכון אדלר.

לדבריה, כשמנהלים משתתפים על בסיס שווה בפעילויות ספורטיביות, נוסף גם מסר חשוב של מתן לגיטימציה לפעילויות ותחביבים מחוץ לשעות העבודה.

דויטש מציינת כי פעילות ספורטיבית משותפת היא קרקע לתקשורת א-פורמלית בין עובדים, דבר שמעשיר את שיתוף הפעולה המקצועי בין העובדים, כשהם באים לפצח אתגר טכנולוגי, וגם כשהם מתמודדים עם לחצים עסקיים.

"מוטיבציה נוצרת מתוך תחושה של שייכות. כולנו, החל מפעוטות ועד למנהלים בכירים, מונעים על-ידי הרצון להרגיש שייך. תפקוד מיטבי מותנה ביכולת האדם להרגיש שייך", אומרת דויטש. "יום פעילות הפגתי שכזה מפתח ומעשיר מיומנויות של שיתוף פעולה במקום תחרות, ויכול לספק חוויה של מערכת תמיכה, במקום מערכת כוחנית, ולהקנות אמונה ביכולת שינוי".

לדברי רחל פישביין קליינר, סמנכ"לית משאבי אנוש של אפלייד מטיריאלס ישראל, "עובדי ההיי-טק בדרך כלל אוהבים פעילות ספורטיבית קבוצתית, אולי בגלל שהעבודה עצמה היא מאוד סטטית ולא פיזית. הרבה עובדים אצלנו אוהבים לעשות מסעות אופניים ואנחנו מאפשרים ומעודדים פעילות ספורטיבית משותפת גם בשעות העבודה, כמו חדר כושר, וחוגי יוגה ופילאטיס".

קליינר מציינת שבחברה מקיימים תחרויות ספורטיביות גם עם מרכזים אחרים של אפלייד מטיריאלס בעולם. "לאחרונה חילקו לנו מד צעדים ואנחנו עושים תחרות באיזו מדינה עושים הכי הרבה צעדים בממוצע לאדם", היא מוסיפה.

צרו איתנו קשר *5988