העונה הבאה של "הישרדות" תשודר בימים א' וב'

בערוץ 10 מעדיפים שלא להתמודד מול "האח הגדול" ו"כוכב נולד" של זכיינית ערוץ 2 קשת ומעדיפים ש"הישרדות" תשודר בימי השידור של רשת ■ רשת תקצר את העונה של "כלבוטק"

גם הפעם ערוץ 10 לא יתמודד מול קשת. ל"גלובס" נודע, כי תוכנית הריאליטי המושקעת של הערוץ, "הישרדות", תשודר בימים ראשון ושני שבהם משדרת זכיינית ערוץ 2 רשת.

העונה החמישית של תוכנית הריאליטי, שכבר צולמה, תעלה ביום שני ה-14 בפברואר. בשבוע הראשון להשקתה ישודר פרק אחד בלבד של התוכנית.

לוח השידורים של ערוץ 10 מתוכנן כך שבשבוע ההשקה של "הישרדות" ישודר ביום ראשון פרק הגמר של "לרדת בגדול", ביום שני כאמור תעלה "הישרדות", ביום שלישי יהיה פרק נוסף של "היפה והחנון", ביום רביעי תשודר התוכנית "המקור", ואילו ביום חמישי יהיו משחקיה של מכבי תל-אביב ביורוליג.

לאור ההחלטה העקרונית בערוץ שלא לנייד יותר תוכניות מהימים שנקבעו בפרוגרמינג, מתחדדת ההערכה כי "הישרדות" תשובץ במקום "לרדת בגדול" שתפנה את המסך. זאת משום ש"היפה והחנון" לא צפויה לרדת עד מארס.

כמו כן, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי הצבה של "הישרדות" מול "האח הגדול" ולאחריו "כוכב נולד", שתעלה עוד חודשיים, תביא לפגיעה במותג.

תהיה זו הפעם הראשונה בה ערוץ 10 משדר את "הישרדות" בשני ימים עוקבים - כאשר בימי שני ישודר פרק הדחה. מדובר במתכונת דומה לזו הנהוגה בתוכניות בארה"ב.

העונה האחרונה של "הישרדות", שנחשבת לתוכנית המצליחה בתולדות הערוץ, איכזבה בנתוניה את ערוץ 10. פרק הגמר של עונת האולסטרס, שנפתחה בפרק ובו שילוב טכנולוגיית תלת-ממד, השיג פחות מ-17% צפייה.

בערוץ 10 סירבו להתייחס בשלב זה לפרטים.

"כלבוטק" תקוצר

בתוך כך החליטו ברשת לקצר את עונתה הנוכחית של תוכנית התחקירים "כלבוטק". המשדר הוותיק בהגשתו של רפי גינת יסיים את עונתו לאחר 15 תוכניות בלבד, לאחר שהוזמנו ממנו 30 תוכניות.

בשיחה עם גינת אמר המגיש הוותיק כי מדובר ביציאה לחופשה בלבד, וכי אין זה יוצא דופן שהעונה מתחלקת לשני חלקים של 15 פרקים כל אחד.

עם זאת, ברשת אמרו ל"גלובס" כי "בפברואר מסתיימת עונה מוצלחת של 'כלבוטק', אחרי 15 תוכניות וכפי שתוכנן מראש".

נתוני העונה האחרונה של "כלבוטק" הלכו וירדו לאחר השקה מוצלחת. תחקירי המזון שפתחו את העונה הביאו את התוכנית עד לרייטינג של 30%. ואולם, עם עליית "היפה והחנון" בערוץ 10 החלו לרדת נתוני התוכנית.

צרו איתנו קשר *5988