מסתמן: פתרון לשביתת העובדים הסוציאליים - שכרם יעלה

בראיון לגלי צה"ל אמר סגן שר האוצר: "עובד סוציאלי מתחיל יקבל שכר מינימום של מעל ל-6,000 שקל"

פיתרון למחלוקת השכר של העובדים הסוציאליים? לאחר חמישה ימים של שביתה מסתמן פיתרון שיוביל לסיום השביתה. סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) אמר הבוקר כי משרד האוצר הסכים לאחת הדרישות המרכזיות של העובדים הסוציאליים, ומוכן כעת להשוות בין שכר העובדים המגזר הציבורי לשכר העובדים בעמותות.

"נושא השכר של עובדי המדינה כבר סוכם כמעט לגמרי ואין שם מחלוקת", אמר כהן בריאיון לתכנית "מה בוער" עם רינו צרור בגלי צה"ל. "החלטנו שעובד סוציאלי מתחיל יקבל שכר מינימום של מעל ל-6,000 שקל". למרות ההצעה הנדיבה, באיגוד העובדים הסוציאליים הביעו שביעות רצון מההצעה אך ציינו כי לפני החלתה יש להסדיר את מנגנון התשלום לעובדי העמותות.

פגישה נוספת שנערכה אמש בין נציגי האוצר וההסתדרות שוב הסתיימה ללא תוצאות. המחלוקת העיקרית נותרה דרישת ההסתדרות להחיל את הסכם השכר שייחתם גם על העובדים הסוציאליים בעמותות הרווחה, אותן עמותות שהמדינה קונה מהן שירותים.

ראש הממשלה נתניהו התערב שלשום לראשונה בסכסוך שבין העובדים הסוציאליים לאוצר. נתניהו ביקש משר האוצר יובל שטייניץ להעביר אליו בהקדם את טבלת השכר של העובדים, על מנת שיוכל להכריע בסכסוך. כל ההערכות מדברות על כך שרק התערבות של נתניהו יכולה לפתור את הסכסוך ולמנוע שביתה ארוכה.

הגופים שימשיכו לשבות גם היום: כל לשכות הרווחה ברחבי הארץ, העובדים הסוציאליים בבתי החולים, בבתי החולים לחולי נפש, בקופות החולים, במשרד הבריאות ובמוסדות לבריאות הנפש. עובדים סוציאליים ישבתו גם באגף השיקום במשרד הביטחון, קציני מבחן לנוער ומבוגרים, חוקרי ילדים, פקידי סעד, עובדים סוציאליים בבתי אבות "משען", עובדים סוציאליים בפנימיות של אגף חסות הנוער, עובדים סוציאליים בעמותה לבריאות הציבור וגם במרכזי קשר למפגש הורים עם ילדיהם.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988