המפגינים התקפלו: ירדו מהדרישה למצלמות במו"מ

מפגיני האוהלים: "נעשתה טעות בדרישה להכניס מצלמות להידברות עם ראש הממשלה" ■ מפגיני האוהלים והסטודנטים ייפגשו ב-15:00 עם נשיא המדינה שמעון פרס

מפגיני האוהלים מודים היום (ב') כי "נעשתה טעות בדרישה להכניס מצלמות להידברות עם ראש הממשלה", בנימין נתניהו. המפגינים, נזכיר, דרשו לתעד את כל המשא-ומתן בינהם לבין ראש הממשלה, מטעמים של שקיפות מוחלטת לטענתם.

מנהיגי המאבק ספגו ביקורת בנוגע לדרישה שלהם להציב מצלמות בדיונים עם ראש הממשלה נתניהו, על כך שמדובר באפשרות של השפלה וכי זה לא יתקבל על הדעת, ונראה כי הם הבינו שמדובר במהלך טקטי לא נכון שלהם מול הממשלה. יצוין, כי התאחדות הסטודנטים לא היתה שותפה לעמדה של מפגיני האוהלים באשר לדרישה להציב מצלמות בדיונים.

בהודעה היום, "מטה המאבק" מוסר כי הוא והתאחדות הסטודנטים מאוחדים בתביעותיהם לשינוי רוחבי ובתפיסה הערכית, אך ירדו מדרישתם להציב מצלמות בדיונים עם נתניהו, לכשיהיו. "התאחדות הסטודנטים הצליחה לשכנע כי התביעה המרכזית לכניסה למו"מ צריכה להיות הדרישה להסיר את חוק הודל"ים - אנחנו תנועה רחבה ולא ניתן לאף אחד ולאף ספין לנצח", לשון ההודעה לתקשורת.

מסתבר שקולות המחאה הגיעו גם לבית נשיא המדינה. נציגי מחאת האוהלים והסטודנטים קיבלו הזמנה לפגישה עם הנשיא שמעון פרס, היום בצהריים. הפגישה עתידה להתקיים היום בשעה 15:00 במהלכה צפויים נציגי המחאה להציג את הדרישות מהממשלה.

אתמול התקיימה פגישה של נציגי המאבק עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, במהלכה דנו המשתתפים במצוקת מעמד הבניים ובשיתוף הפעולה בין ההסתדרות לאנשי המחאה. הפגישה אתמול הסתיימה ללא תוצאות של ממש והוחלט כי הצוותים ימשיכו להיפגש ולנסח יחד מסמך דרישות משותף ומפורט שיוגש לראש הממשלה.