כבר לא שמחה לאיד? מרגול מבקשת להופיע בהפגנה בב"ש

בבאר-שבע תתקיים עצרת מחאה במוצאי השבת הקרובה ■ מרגול בתחילת המחאה: "אני לא קונה את המחאה הזאת ויש לי אפילו שמחה לאיד. זו מחאה של 'צפונבונים'"

בבאר-שבע נשלמות ההכנות לקראת עצרת המחאה נגד יוקר המחיה והדיור שתיערך בעיר במוצאי השבת הקרובה. המארגנים מצפים לכ-20 אלף משתתפים, כשמספר נמוך מזה ייתפס בעיניהם ככשלון. באירוע יופיעו גם כמה אמנים שנרתמו לטובת המאבק, ובהם קובי עוז, אחינועם ניני, הדג נחש, ירמי קפלן - וגם, באופן אולי די מפתיע, מרגלית צנעני.

צנעני, או "מרגול" כפי שהיא מכונה, התבטאה לפני כשלושה שבועות באופן בוטה נגד מחאת האוהלים ומארגניה בתכניתה בערוץ 24 היא אמרה: "אני לא קונה את המחאה הזאת ויש לי אפילו שמחה לאיד. זו מחאה של 'צפונבונים' שפעם קראו לי ולחברי משכבר הימים 'מזרחיים בכיינים' על זה שטענו את אותם דברים שהם טוענים היום. הנה לכם סטארט אפ חדש, אתה עובד ועובד ואין לך מספיק בשביל לקנות דירה".

צנעני אף הטיחה האשמות בגרעין הפעילים ואמרה: "אני לא קונה את השלטים שהם מניפים. שיכתבו שם 'ביבי הביתה' כי זה הדבר היחידי שמעניין אותם. לא מעניין אותם מה קורה בדימונה ובפריפריה כהוא זה. הם הלכו לשדרה בשביל להפיל את המשטר, זאת מהפכה דה לה שמאטע".

על הכוונות לכאורה של המפגינים, בעיני מרגול, אמרה כי "הם רוצים משטר מיופיף, בעצם הם רוצים את עצמם בשלטון. שיהיו כנים ויקראו למחאה בשמה האמיתי, הם רוצים שביבי ילך הביתה. משהו במחאה הזאת לא נעים לי ויש פה משהו מגמתי. הדרישות שלהם הזויות".

אחרי הכל: מרגול ביקשה להופיע, המארגנים נוטים לאשר

כעת, אחרי מסכת ההאשמות הקשה והטענה ש"דימונה והפריפריה" אינן בעלות חשובות בעיני מפגיני המאהלים, ביקשה היא עצמה להשתתף באירוע בבאר-שבע - כשבקרב מארגניו רווחת הנטיה לאשר זאת.

שני המסרים שמארגני עצרת המחאה, שלפי תכנית המארגנים אמורה להיות הגדולה ביותר שנערכה בבירת הנגב אי פעם, הם העברת מסר ברור לראש הממשלה שלפיו המחאה חיה ובועטת ולא גוועת, וכן כי המאבק החברתי אינו נחלת תושבי תל אביב בלבד - אלא גם בוער בעצמותיהם של התושבים מדימונה שבצפון ועד לאילת הדרומית.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988