דני זקן: מנהל קול ישראל הדיח אותי מתפקידי כרכז חדשות

זקן, יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, טוען כי תאריך ההדחה אינו מקרי - אלא מתקיים בסמיכות זמנים לדיון בביה"ד בבקשת האגודה להורות על ביטול המכרז למינוי מנהל קול ישראל

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, דני זקן, פנה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים נגד החלטתו לכאורה של מנהל קול ישראל להדיחו מתפקיד רכז חדשות, אליו מונה לפני 3 חודשים.

אגודת העיתונאים בירושלים הגישה אתמול (א') בקשה דחופה לצו זמני, לפיו "לא יבוטל מינויו של יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, מר דני זקן, לתפקיד רכז חדשות בחטיבת החדשות של קול ישראל".

לטענת האגודה, ההחלטה להדיחו אינה בעלת תוקף פורמלי, שכן "מר מיקי מירו, מנהל קול ישראל, מעולם לא מסר אישית הודעה רשמית בעניין זה ליו"ר האגודה", וכן מכיוון שלא ידוע מתי החלטה כזאת ניתנה.

באגודה מדגישים כי תאריך ההדחה אינו מקרי, אלא מתקיים בסמיכות זמנים שאינה מקרית לדיון סוער שהתקיים בבית הדין בבקשתה של האגודה להורות על ביטול הליכי מכרז למינוי מנהל קול ישראל, שעלולים להביא להפסקת כהונתו של מירו.

על-פי הבקשה, "ביום 26.9.2011, ימים ספורים לאחר הדיון בבית הדין הנכבד בסכסוך הקיבוצי בעניין מינוי מנהל קול ישראל, התברר ליו"ר המבקשת, מר זקן, כי מנהל חדר החדשות אינו מאשר לו להחליף משמרת עם רכז אחר, מר איתי נבו, ולמלא את מקומו. לשאלתו השיב מנהל חדר החדשות, מר יאיר קורן, כי 'מנהל הרדיו ביטל את המינוי'".

למחרת, פנה יו"ר המבקשת למנכ"ל הנכנס בכתב, ודרש לבטל את ההחלטה. ואולם בשיחה שנעכרה באותו היום במסדרונות הכנסת אמר מנכ"ל הרשות, יוני בן-מנחם, לזקן כי על-פי דברי יאיר קורן, כלל "לא ניתן לו מינוי כרכז חדשות". זאת, למרות שבידי האגודה קיים מכתב ממנהל רשת ב', מוטי אמיר, שבו נכתב כי זקן ימונה לרכז חדשות יחד עם 3 עובדים נוספים.

האגודה טוענת כי ההדחה חמורה כיוון ש"מדובר בנציג עובדים, שאין לה הסבר, וזמן שארגון העובדים (המבקשת) מנהל מאבק על שמירת שלטון החוק וקיום ההסכמים הקיבוציים ברשות השידור".

מרשות השידור נמסר: "איננו מתייחסים לנושאים העומדים ותלויים בבית הדין".

צרו איתנו קשר *5988