נועם שליט: "גלעד מרגיש טוב; עבר דברים קשים בשבי"

נועם שליט, אביו של גלעד שליט, המשיך לעדכן הערב בנוגע למצב של בנו ■ נועם: "הוא רוצה לצאת מהבית,הוא אוכל, יש לו תיאבון" ■ היום רכב גלעד על אופניו ברחובות מצפה הילה, כשחיוך על פניו

גלעד שליט ממשיך להתרגל להיותו אדם חופשי. היום (ה') פורסמו תמונות משמחות, בהן רואים את גלעד יוצא מביתו ורוכב על אופניו ברחובות מצפה הילה. נדגיש, כי התמונות פורסמו לאחר שהמשפחה נתנה אישור לפרסומן.

הערב יצא אביו, נועם שליט, לתקשורת ומסר פרטים נוספים על מצבו. "כמו שאולי הספקתם לראות, גלעד סך הכל מרגיש טוב", פתח נועם שליט את דבריו. "הוא נמצא במעקב מסודר של גורמי חיל הרפואה. כמו שראיתם, הוא התחיל לצאת מהבית, הוא רוצה לצאת מהבית, ברגל, באופניים, הוא משחק פינג פונג במתחם הבית, נפגש עם חברים מהיישוב, מבית הספר, חברים שגדל איתם, הוא אוכל, יש לו תיאבון".

"הוא ישן פחות או יותר, שינה לא מסודרת לחלוטין, אבל הוא ישן והוא צריך את הזמן להסתגל למעבר בין התקופה המאוד מאוד ארוכה הזאת של חמש שנים וחצי, כמעט 2,000 יום בבידוד, ללא אור שמש", המשיך שליט.

"גלעד סובל מתופעות של היעדר אור שמש, אור יום, ואנחנו מקווים שהוא יסתגל במהירות ויחזור לתפקוד מלא במהירות. אני מבין שיש רצון רב לצלם ולפגשו עם תקשורת, אבל הוא לא יכול לפגוש כזאת כמות של אנשים בבת אחת" הוסיף נועם.

נועם סיפר כי גלעד משתף את הוריו בתחושותיו לאחר השבי ואמר: "אני לא יודע איך אני הייתי שורד בשבי במצב כזה בבידוד, אבל יחסית לתקופה הזאת, לסיוט הזה, אז הוא נראה במצב טוב".

אביו של גלעד התייחס גם לפרסומי חמאס, לפיהם גלעד לא עונה בשבי: "אני הייתי מציע להתייחס לחמאס בעירבון מוגבל. הוא עבר דברים קשים לפחות בתקופה הראשונה, שעוד יבוא הזמן לפרט. זה נכון שאחר כך השתפר היחס והתייצב".

חג ראשון עם גלעד בבית

אמש חגגו בבית משפחת שליט חג ראשון זה יותר מחמש שנים. סבו וסבתו של גלעד, צבי ויעל שליט, הגיעו מעט לפני השעה 18:00 הערב לבית המשפחה במצפה הילה, שם ישתתפו בארוחת החג. הייתה זו הפעם הראשונה שסבתו של גלעד רואה אותו, מאז חזר מהשבי. לכלי התקשורת אמרה: "אני באה לראות אותו, מותר לי, לא?", והפריחה נשיקות באוויר בהתרגשות.

אווה דרוריה השכנה סיפרה כי גלעד שאל אותה מה שלום בנה, חבר ילדות של גלעד, ולאחר מכן נפגש איתו.

אתמול פורסמו תמונות ראשונות של גלעד חופשי ביישוב בו הוא גר. בתמונות נראה גלעד צועד לצד אמו אביבה, כשהוא לובש חולצה שחורה עם שרוולים ארוכים, וחובש כובע מצחיה עם סמל חטיבה 188 לראשו. כמי שלא נחשף זמן רב לאור השמש, הוא חבש משקפי שמש לעיניו, אך חיוך גדול נראה על פניו. את הטיול אבטחו שוטרים רבים, ששומרים על הסדר ביישוב מאז אתמול.

מחוץ לבית חיכו לו הרבה שכנים וחברים שהתרגשו לראות אותו צועד בכוחות עצמו. "הוא נראה בסדר גמור", אמר אוהד קנר, מראשי מטה המאבק למען שחרורו. "הוא הלך עם אמא אביבה, זה בוודאי נותן תחושה של ביטחון. השכנים חיכו לו בחוץ ודיברו איתו. נראה שהוא מתחיל לחזור לשגרה".

משפחת שליט: "תודה לכל מי שחיזק אותנו"

יממה לאחר ששב בנם גלעד, מהשבי בו הוחזק במשך 1,941 ימים, פרסמה משפחת שליט מודעה בכל העיתונים הגדולים בישראל, ובה הודתה למיליוני האנשים שתמכו בהם לאורך השנים, במאבק להחזרת גלעד.

בהודעתם, הודו בני המשפחה לאלו שהלכו עמם לאורך כל הדרך, וביקשו מהציבור הרחב לאפשר להם לעזור לגלעד לשוב לשגרה, ולשקם את חייו.

לשון המודעה שפרסמה המשפחה:

"אחרי 1,941 ימים ולילות ארוכים רצינו להגיד לכם תודה. תודה לכל מיליוני האנשים בארץ ובעולם שתמכו בנו, ליוו אותנו, צעדו עמנו וחיזקו אותנו בשעות, בימים ובשנים הקשות מאז חטיפתו של גלעד.

"ריגשתם אותנו יום יום בהתגייסותכם והייתם מקור כוח עבורנו להמשיך במאבק הקשה להצלתו של גלעד. הייתם לנו למשפחה אחת גדולה ובעיקר עוררתם בנו גאווה להימנות עם אזרחי מדינת ישראל.

"לכל אחד ואחת מכם חלק בהצלחת המאבק. ביחד החזרנו אותו הביתה. כעת עזרו לנו לשוב לשגרה ולהעניק לגלעד את השקט לו הוא זקוק.

"'ושבו בנים לגבולם'

אביבה, נועם, גלעד, הדס, יואל, יערה, יעל, צבי ומשפחת שליט המורחבת"

צרו איתנו קשר *5988