שריפה בגליל: הושגה שליטה על האש; תושבים פונו מבתיהם

(עדכון) - צוותים של מכבי אש ו-6 מטוסי כיבוי פועלים לכיבוי שריפה בגליל המערבי שפרצה סמוך לכביש 70 ■ כוחות הכיבוי השיגו שליטה על האש ■ לא דווח על נפגעים

המשטרה חסמה את כביש 70 בגליל המערבי בעקבות שריפה גדולה שפרצה באזור. 15 צוותים של מכבי אש מתחנות טבריה, גליל עליון וחיפה, בסיוע מטוסי כיבוי ומתנדבים פועלים לכיבוי הדליקה. עם זאת, דווח לאחרונה כי כוחות הכיבוי השיגו שליטה על האש. במשטרה מבקשים מהתושבים להתסגר בבתיהם כדי להימנע מפגיעות עשן.

סמוך לשעה 12:30 התקבלו דיווחים על אש שפרצה סמוך לכביש 70, בין צומת אחיהוד לצומת יבור. כוחות כיבוי מתחנת גליל מערבי שהגיעו למקום, החלו בפעולות כיבוי, אך לאחר זמן קצר הבחינו שהאש מתפשטת והזעיקו תגבורת. "כרגע פועלים ארבעה מטוסי כיבוי והזעקנו שניים נוספים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יגאל בן אבו, דובר כיבוי גליל מערבי. "השריפה החלה להתפשט כתוצאה מרוח מזרחית, שהשתנתה בהמשך לכיוון מערב והשריפה דילגה לכיוון קיבוץ יסעור". בן אבו הוסיף כי רוב הכוחות מרוכזים ליד הקיבוץ בניסיון לבלום את האש.

דיירי בית אבות פונו ללא פגע

"השריפה נכנסה לקיבוץ יסעור וכרגע גם מפונים תושבים מהיישוב", סיפר בן אבו. לא דווח על נפגעים. "בנוסף לצוותי הכיבוי אנו מקבלים סיוע מצוותים של קק"ל וממתנדבים מהאזור כדי לעצור את האש בכל מחיר". בעקבות השריפה שמשתוללת, הועלתה רמת הכוננות במרחב ואמבולנסים של מגן דוד אדום מאבטחים את המקום. דובר מבצעי של מגן דוד אדום זכי הלר סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "דיירים בבית אבות סמוך פונו ללא פגע והורחקו ממוקד האש".

צרו איתנו קשר *5988