בתו של אלי הורביץ בהלוויה: "חיכה שעות ארוכות לרופא"

ורד, בתו של הורביץ, תקפה בהספד לאביה את התנהלות עובדי בית החולים תל השומר בו אושפז התעשיין שנפטר ■ "אבל איפה היה הרופא היחיד שהיה צריך להיות שם בשבילך באותן שעות קריטיות"

אלי הורביץ, התעשיין הוותיק והמנכ"ל לשעבר של ענקית התרופות טבע, הובא בצהריים (ה') למנוחות בבית העלמין בקיבוץ גבעת השלושה. בהלווייתו השתתפו בין היתר יו"ר הכנסת רובי ריבלין, השרים ברק, שטייניץ ומרידור, אנשי עסקים, תעשיינים ואלפי בני אדם נוספים שבאו לחלוק כבוד אחרון.

בתו ורד ספדה לו והטיחה האשמות בעובדי ורופאי בית החולים שיבא בתל השומר. "בשעות ערותך האחרונות ראית את פניה המכוערים של המדינה שאהבת. וזה רודף אותי, במשך שעות ארוכות המתנת שיגיע רופא למחלקה בה שהית ומצבך הלך והידרדר".

"ספגת עלבונות ואיומים מאח אטום לב", תקפה בהלוויית אביה. "שיירה ארוכה של רופאים הגיעה בסוף, אבל אז היה מאוחר, הונשמת והועברת במצב נוראי לטיפול נמרץ ואנשים נפלאים טיפלו בך ונאבקו על חייך שבעה ימים".

היא שאלה: "אבל איפה היה הרופא היחיד שהיה צריך להיות שם בשבילך באותן שעות קריטיות, איך הוא נושא את פניו היום ואיך השחיר ככה את פניהם של האחרים העוסקים במלאכה הזאת כבמלאכת קודש? האטימות הזאת חייבת להיפסק".

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר בתגובה: "שמענו בהלם ובכאב את הדברים. מר אלי הורביץ ז"ל היה ידיד אמיתי של המרכז הרפואי שיבא. כאשר חלה הוא בחר לקבל את הטיפול הרפואי בשיבא ולאורך שנים, כאשר בני משפחתו לצידו, הוא זכה לטיפול מקצועי ואנושי, מיומן ואוהב מן הצוותים הרפואיים של בית החולים".

צרו איתנו קשר *5988