רוצים לייעץ למדינה כיצד להביא הגז מ'תמר'? זו ההזדמנות

המועצה לענייני משק הגז הטבעי במשרד האנרגיה והמים החליטה אתמול לפנות בהליך של פנייה לקבלת התייחסויות הציבור בעניין הסדרת השימוש בקיבולת צינור הגז מאסדת "תמר"

המועצה לענייני משק הגז הטבעי במשרד האנרגיה והמים, בראשות מנהל רשות הגז הטבעי שוקי שטרן, החליטה אתמול (ב') לפנות בהליך של פנייה לקבלת התייחסויות הציבור בעניין הסדרת השימוש בקיבולת צינור הגז מאסדת "תמר" - ועד ליציאת הגז הטבעי מתחנת הקבלה מאשדוד, ההחלטה התקבלה בהתאם למדיניות שר האנרגיה והמים.

החל מהרבעון השני של השנה הבאה (2013), מרבית הגז הטבעי יסופק להתקבל במשק מ"תמר", ובשל מגבלת קיבולת הצינור מאסדת תמר ומגבלות תחנת הקבלה באשדוד, עלה הצורך להסדיר את הקיבולת במערכת אספקה זו, כך שיתאפשר שימוש בגז הטבעי לכלל הצרכנים הישראלים המעוניינים בכך.

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, אמר בהמשך לחדשות, כי "השימוע שפורסם היום הינו צעד נוסף במסגרת מאמצינו לדאוג לאספקת גז טבעי אמינה וסדירה לכלל הצרכנים הקיימים במשק. הגז הטבעי הינו משאב ציבורי שנועד לשרת את מכלול צרכי משק האנרגיה, ביניהם תחנות הכח הפרטיות וצרכני חלוקת הגז הטבעי".

לנדאו הוסיף כי "ראוי לציין כי הפעלת תחנות הכוח דוראד ואו פי סי, הצפויות לפעול כבר בשנת 2013, יש בכוחה למנוע בצורת חשמל בקיץ הבא. בכוונתנו לפעול להגדלת אספקת הגז ממאגר 'תמר' ולתעדוף ומיצוי הכמות המקסימאלית מהמאגר, ביחד עם הגט"ן, על מנת לאפשר למספר רחב ככל היותר של צרכנים לקבל גז טבעי. הדבר יקדם את פיתוחה של רשת החלוקה ואת המשק כולו".

צרו איתנו קשר *5988