קייט מידלטון: הנסיכה שממריצה את הכלכלה הבריטית

פרשת צילומי העירום הייתה מפתיעה ומטרידה מאוד עבור הציבור הבריטי, שמאוהב בקייט מידלטון ■ עד כמה שזה נשמע בלתי אפשרי, הפופולריות שלה נוסקת לרמות המאפילות אפילו על אלה של חמותה המנוחה, הנסיכה דיאנה, שהייתה הדמות האהובה ביותר בממלכה

הדוכס והדוכסית מקיימברידג' עמדו ולגמו מיץ קוקוס מעץ ששתלה המלכה לפני 30 שנה בדיוק באי טובלו שבאוקיינוס השקט, והשפריצו לא רק רסיסי מיץ, אלא גם חיוכים לכל עבר. מה התחולל אצלם בפנים, אפשר רק לנחש. באותם רגעים ממש הוגשה בשמם תביעת ענק נגד העיתון הצרפתי "קלוזר", בבעלותו של ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, שפרסם תמונות פפראצי של הנסיכה בחזה חשוף.

התמונות צולמו בזמן שהשניים שהו בחופשה פרטית בדרום צרפת, בתחילת ספטמבר. קייט ווויליאם התאכסנו בשאטו ד'אוטה, השייך לאחיין של מלכת בריטניה, טירה כפרית הכוללת בריכת שחייה, מגרש טניס וגני לבנדר. זהו אזור ציורי במחוז פרובאנס, המוקף עצי יער ומוגן מהמולת היומיום. לא שהשניים הצליחו להתחמק מאמצעי התקשורת, אך הדיווחים בזמן אמת התרכזו בעיקר בביקיני הכחול של קייט, ובספר שקרא וויליאם בזמן שישב במרפסת הצופה אל הנוף הקסום. איש לא חשד אז שצלם מתחבא כבר שלושה ימים מאחורי שיחים, כדי לתפוס את הרגע שיספק את הסקרנות העולמית, ויתפיח את חשבון הבנק שלו.

רק שבוע קודם לכן עוד סערה הממלכה הבריטית בעקבות פרשת העירום של הנסיך הארי במסיבה במלון בלאס וגאס, ובעונש שקיבל, לחזור לבסיס הצבאי שלו באפגניסטן. והנה הגיע גלגל ההצלה של הנסיך מכיוון לא צפוי. איש לא היה מנחש שדווקא קייט המהוגנת תיתפס מעורטלת.

מיד לאחר החופשה יצאו השניים למסע מתוכנן בדרום אסיה. ביום הרביעי של הביקור פורסמו התמונות השערורייתיות בצרפת. הנשימה בארמון בקינגהאם נעצרה. דובר בית המלוכה הגדיר את התמונות כגרוטסקיות, וקבע שאין הצדקה לפרסומן.

ההתנהלות המשפטית הייתה זריזה. תוך ימים ספורים קבע בית המשפט שהצהובון חייב למסור את כל התמונות שברשותו. ועם זאת, זה היה קצת מאוחר מדי: חצי מיליון עותקים כבר נמכרו. גם המגזין האיטלקי "צ'י", אף הוא בבעלות ברלוסקוני, כבר הספיק לפרסם תמונות נועזות יותר של הדוכסית - וטען כי בסך הכול נמצאות ברשותו כ-200 תמונות מהחופשה המדוברת. מגזיני רכילות מאירלנד, דנמרק ושבדיה, החרו-החזיקו אחריו, תוך התעלמות מופגנת מהחלטת בית המשפט הצרפתי.

מוצדק או לא מוצדק, זו הפכה להיות השאלה שמטרידה את הממלכה ואת אירופה כולה. הפרטיות איבדה את עצמה כערך, ואפילו בני משפחת המלוכה לא יכולים להתחמק מכך.

אמנם יש לקייט זכות לפרטיות וחופש לנהוג כרצונה ברשות הפרט, אך ישנם סיכונים שעדיף לא לקחת. היא הייתה צריכה ללמוד מהניסיון של חמותה המנוחה, הנסיכה דיאנה, שנתפסה אף היא בעדשת המצלמה כשהיא מבלה את חופשתה על יאכטה בחזה חשוף. גם הדוכסית מיורק, שרה פרגוסון (פרגי), נתפסה בפוזה דומה. אבל קייט חשבה שלה זה לא יקרה.

בימים אלה עובדים בלונדון על העונה השנייה של המיני-סדרה העתידנית "מראה שחורה". בפרק הפותח של הסדרה הושפל ראש הממשלה הבריטי, בפרק הסוגר עסקו בצפייה בזיכרונות אישיים. אם לחבר את שתי העלילות, הרי שבפעם הבאה שצלם ינציח נסיכה עירומה נוכל להקיש את קוד המוח שלו ולקבל ישירות למוח שלנו סרטון מלא. תהיה אפשרות להריץ את התמונות במהירות הרצויה, ניתן יהיה לעצור בתמונה מסוימת, לומר בקול רם "זום אין", ואחר כך לחזור לזום אאוט. אף אחד לא יוכל למנוע מאתנו לעשות זאת. בעיקר לא בתי המשפט. אין מספיק בתי כלא שיוכלו להכיל את כולנו.

המסע לאסיה

כאמור, בזמן שהפרשה התפוצצה היה הזוג הנסיכותי במסע בן עשרה ימים בדרום אסיה, כדי לציין את חגיגות הכתרת המלכה בכל הקולוניות והמדינות הקשורות לבריטניה. הם ביקרו במלזיה, בסינגפור, בבורנאו ובאיי סולומון. כשהגיעו לטובלו העלו אותם על אפיריון שנישא בידי 25 גברים בבגדים שבטיים לאורך כמה מטרים, משל היינו בתחילת המאה ה-20 והילידים מהקולוניה מחויבים להעריץ את בית המלוכה השולט באי שלהם.

נקמה קטנה נרשמה בטקס קבלת הפנים, כאשר בני הזוג הולבשו בבגדים מקומיים - לקייט הוסיפו זר על הראש - ונאלצו לרקוד את הריקוד השבטי המקומי. וויליאם וקייט, שכנראה התאמנו על התנועות מראש, נראו נבוכים ומשוחררים כאחד. בבית, הם ידעו, מחכה להם מציאות מביכה יותר.

הדיווחים מספרים שמאחורי הקלעים וויליאם התפוצץ מזעם, ואמר למקורביו כי כל עונש שיהיה פחות ממאסר בבית כלא לצלם לא ירגיע אותו - והוא אפילו מוכן לעלות ולהעיד בבית המשפט אם יידרש לכך. בפומבי הוא לא אמר דבר על אשמת המאבטחים שלו, אבל קשה להתעלם מהכשל. הצלם עמד על הכביש במרחק 400 מטר מהבריכה שבה נהנו וויליאם וקייט, וצילם אותם בלי שום הפרעה - מה שמעלה תהיות על רמת האבטחה שלהם, שהרי במקום מצלמה היה יכול להיות שם כלי נשק, ואיש אינו רוצה לחשוב על התוצאות. אם יפוטר ראש מערך האבטחה של בני הזוג, זה לא יפתיע איש. החשד של המשטרה הוא שהצלם עבד בשיתוף פעולה עם הצוות בשאטו. העונש הצפוי לו יכול להגיע עד שנת מאסר.

מי את קייט?

בתם הבכורה של מייקל וקרול מידלטון, בעלי חברת אביזרים למסיבות ששווייה נאמד ב-30 מיליון ליש"ט, נולדה ב-9 בינואר 1982.המשפחה מתגוררת בכפר בקלברי שבמחוז ברקשייר, מרחק שעה נסיעה מלונדון. היא נחשבה לילדה מבריקה ותחרותית, והוריה שלחו אותה להתחנך בבתי הספר הפרטיים הטובים ביותר בממלכה.

על אף עושרם של הוריה, היא מגיעה ממשפחה השייכת למעמד לא גבוה, בוודאי נמוך מזה שאליו השתייכה דיאנה טרום נישואיה. החינוך שקיבלה שולל בזבזנות, ומשום כך גם כדוכסית היא נוהגת לטוס בעיקר בטיסות סדירות ולא במטוסים פרטיים, "למחזר" אאוטפיטים וללבוש גם פריטים שלא חתומים בידי מעצבי על - כך, למשל, למפגש עם רעיית נשיא ארה"ב, מישל אובמה, היא לבשה שמלה שעלתה 175 ליש"ט בלבד. עם זאת, לאחרונה ספגה ביקורת על כך שהוציאה על המלתחה ששימשה אותה במסע באסיה לא פחות מ-13 אלף ליש"ט.

סגנון החיים שלה צנוע ולא ראוותני. כמי שלא גדלה בלונדון, אלא באזור הכפרי של אנגליה, היא גם אינה נערת מסיבות ובילויים - ספורט מושך אותה יותר. היא מייצגת ערכים ועולמות תוכן שמאוד רלוונטיים לצעירים, הנוכחות שלה מאוד מזמינה ולא מרתיעה, וככל הידוע, היא לא מסתירה אף תיבת פנדורה. היא אנושית, לא מלוטשת. פעמיים צולמה כשהיא יושבת במכונית בדרך למסיבה, עם שמלה קצרה שממנה מציצים תחתוניה, עדות להיעדר מיומנות באמנות ההסתרה.

גם כשהיא נבוכה, היא לא מסתירה זאת. כך היה כאשר הצטרפה לפני כחצי שנה לאימוני נבחרת ההוקי של אנגליה בפארק הלאומי בסטרטפורד. במהלך שנות התיכון שלה שימשה כשחקנית פותחת בנבחרת ההוקי של בית הספר, ולאחר מכן לקחה חלק גם בנבחרת האוניברסיטה. למרות זאת, רק אחרי הקדמה ארוכה בדבר המבוכות והחששות שלה, החליפה את המראה המחויט בבגדי ספורט ועלתה למגרש.

בתום כמה חבטות, הגיעו גם הנקודות - אלה של המשחק, ואלה הפרטיות שלה, כנסיכת העם. שחקני ההוקי מיהרו לפרגן למקצועיות הספורטיבית שהפגינה, לצד הידע והתשוקה למשחק. "זה היה מורט עצבים", היא הודתה לאחר מכן, "אבל זו גם הייתה חוויה נהדרת".

*** הכתבה המלאה - במגזין "ליידי גלובס" שנמכר גם ברשת סטימצקי

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988