אהוד ברק: "סבב ההסלמה עוד לא הסתיים"

(עדכון) - בעוד הירי מעזה נמשך ורק הבוקר עוד נורה גראד לכיוון אשדוד, סייר היום שר הבטחון אהוד ברק באוגדת עזה וקיים הערכת מצב עם אלוף פיקוד הדרום ■ "במהלך הימים האחרונים חמאס חוטף מכות קשות. מבחינתנו, העניין בפירוש לא הסתיים", אמר שר הבטחון בסיומה

על רקע הירי הנמשך לעבר הדרום, הגיע היום (ג') שר הבטחון אהוד ברק לסיור באוגדת עזה וקיים הערכת מצב מיוחדת עם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו וקצינים נוספים. שר הביטחון הבהיר: "האירוע עדיין לא הסתיים".

"שמענו את הקצינים, את מפקד האוגדה, את אלוף הפיקוד טל רוסו ואת סגן הרמטכ"ל. נעשית כאן פעולה נכונה ומקצועית", קבע ברק בתום הערכת המצב והדגיש, "העניין בפירוש לא נגמר".

בתשובה לשאלת הפעולה העתידית ציין ברק "אנחנו נחליט איך ומתי לפעול ברגע שיהיה צורך בכך, לא אתייחס למועד או לדרכים", הסביר שר הבטחון, "אנחנו לא מתכוונים לקבל בשום אופן את הפגיעה באורח החיים של האזרחים".

ברק הפנה בבירור אצבע מאשימה לכיוון חמאס. "במהלך הימים האחרונים חמאס חוטף מכות קשות. חמאס הוא האחראי למה שקורה והוא לא ינוקה מהאירועים האחרונים", סיכם, "החמאס בעינינו אחראי לכל מה שקורה ברצועת עזה, גם כשמבצעים את זה ארגונים אחרים".

ברק הוסיף ופנה לתושבי הדרום הנתונים להפגזות. "אני רוצה לשבח את ראשי הרשויות והערים, ואת האזרחים, על כושר העמידה. הקשר בין צה"ל והתושבים מצויין", קבע.

הבוקר: גראד בשטח פתוח

בשעות הבוקר עוד שוגר טיל גראד לעבר שטח ישראל מרצועת עזה. הטיל נחת בשטח פתוח ולא גרם לנפגעים או לנזק. במהלך הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שני אתרי שיגור ומחסן אמצעי לחימה ברצועת עזה לאחר שסמוך לחצות נורתה רקטה לעבר שטח פתוח באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

בעקבות ההסלמה בירי הרקטות לעבר הדרום, צפוי פורום התשיעייה להתכנס היום בכדי לדון באפשרויות התגובה העומדות לרשות ישראל. במקביל, הלימודים באזור עוטף עזה יתקיימו כסדרם, זאת לאחר הערכת מצב שקיים פיקוד העורף אמש.

עם זאת, התקהלויות והתכנסויות שייערכו באזור, בהיקף של יותר מ-250 בני אדם בשטח פתוח וסגור - יידרשו אישור של גורמי הביטחון ותיאום עם הרשויות המקומיות. מפיקוד העורף נמסר כי ביתר יישובי הדרום יתקיימו מחר הלימודים כסדרם, מבלי שקיימת הגבלה על התקהלויות והתכנסויות

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988