שני חתני פרס נובל ישתתפו בוועידת ישראל לעסקים

"מתכוונים לצמיחה, נערכים לצנע" הוא אחד מהדיונים המרכזים שייערכו במסגרת ועידת ישראל לעסקים 2012 של "גלובס" ב-9-10 בדצמבר

כיצד מדינות מקבלות החלטות עסקיות, כיצד הן יודעות לחלק את המשאבים שלהן בצורה הטובה ביותר, האם עליהן להשקיע בתשתיות ובתחבורה יותר מאשר בחינוך, או בבריאות יותר מאשר בביטחון? כיצד עליהן לבצע את האיזון הראוי ואיך החלטות של מדינות שונות מהחלטותיהם של אנשים פרטיים?

"מתכוונים לצמיחה, נערכים לצנע" הוא אחד מהדיונים המרכזים שייערכו במסגרת ועידת ישראל לעסקים 2012 של "גלובס". הדיון יתמקד בהנעת כלכלות המערב ויעסוק בין היתר בשאלות הבאות: איך יוצרים צמיחה תוך מדיניות צנע? האם שני הדברים הללו יכולים לחיות יחד? איך מעודדים צמיחה כאשר אין אפשרות להיעזר במדיניות פיסקאלית? איך מחזירים את אמון המשקיעים באג''ח של הממשלות? האם משבר החוב מאיים גם על המערכת הפיננסית? איך מתמודדים, מבחינה חברתית, עם כל הקיצוצים בתקציבים החברתיים? האם הצנע המוגזם עלול להחזיר משטרים קיצוניים לשלטון? פרופ' מיירון שולס, חתן פרס נובל לכלכלה וממפתחי מודל "בלק אנד שולס", ישתתף בדיון שינחה חגי גולן, העורך הראשי של "גלובס". לאחר מכן יישא דברים שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ.

דיון נוסף שיתקיים במסגרת הוועידה הוא "עסקים ורציונליות". בדיון ייקחו חלק חתן פרס נובל לכלכלה, פרופ' ישראל אומן, מהמרכז לחקר הרציונליות, האוניברסיטה העברית; פרופ' אייל וינטר, המרכז לחקר הרציונליות והמחלקה לכלכלה האוניברסיטה העברית בירושלים; פרופ' אווה אילוז, המרכז לחקר רציונליות וראש הקתדרה לסוציולוגיה ע"ש רוז אייזק אוני' העברית, נשיאת בצלאל; פרופ' אלון הראל, פרופסור למשפטים ע"ש מיזוק האונ' העברית בירושלים, המרכז לרציונליות האונ' העברית ופרופ' איתן ששינסקי. את הדיון תנחה ליאת רון, כתבת "גלובס".

ועידת ישראל לעסקים 2012, הוועידה העסקית השנתית הגדולה בישראל, תתקיים השנה בסימן " 2013" - לאן?". זהו האירוע הכלכלי החשוב והיוקרתי בישראל המפגיש בין כל מקבלי ההחלטות, אנשי העסקים ובכירי הכלכלה בארץ ובעולם. ועידת ישראל לעסקים של "גלובס" תתקיים בתאריכים 9=10 בדצמבר במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של ועידת ישראל לעסקים 2012:

http://www.globes.co.il/news/home.aspx?fid=4281&leadid=411

צרו איתנו קשר *5988