חבר פרלמנט הונגרי שרף את דגל ישראל במהלך הפגנה

באלץ לנדהרדט, חבר פרלמנט הונגרי נעצר הלילה לאחר שהצית דגל ישראל בהפגנה למען הפלסטינים ■ רק לפני חודש, איש תנועת ימין במדינה ביקש ליצור רשימת יהודים שמציבים "סיכון לאומי בטחוני" - ועורר סערה

שוב, גילויים אנטי-ציוניים בהונגריה: באלץ לנדהרדט, חבר פרלמנט הונגרי נעצר הלילה על ידי הרשויות במדינתו לאחר שהצית את דגל ישראל לעיני כל במהלך הפגנה מול משרד החוץ ההונגרי שבלב הבירה בודפשט.

הפעילים הגיעו למקום להפגין נגד הפעולה הישראלית בעזה ומחו על המדיניות הישראלית מול הפלסטינים. כשהוא מלווה במחיאות כפיים, הוא הצית את הדגל ושרף אותו כליל. גורמים במשטרת הונגריה מסרו כי לנדהרדט תושאל אך שוחרר זמן קצר לאחר מכן. הוא מחוקק עצמאי, שהיה בעבר חבר בתנועת הימין ג'וביק.

רק לפני חודש, איש תנועת הימין ההונגרית "ג'וביק" מרטון גונגיוסי ביקש מהממשל בבודפשט ליצור רשימה של יהודים שמציבים "סיכון לאומי בטחוני" לדבריו למדינה. בקהילה היהודית רואים בו כאיום שמזכיר את התנהלות השלטון הפאשיסטי בימי מלחמת העולם השנייה. הממשלה ההונגרית מיהרה לפרסם גינוי והתנערות לדברים. "הממשלה דוחה בתוקף את הקיצוניות, את הגזענות ואת הקול האנטישמי ונעשה הכל לבלום את הקולות האלה", אמר דובר הממשלה.

גיונגיוסי טען אז שדבריו אינם גזעניים, אלא מכוונים להונגרים שמחזיקים אזרחות כפולה. "אני מתנצל מול חברי היהודים ההונגרים על ההצהרות שלא הובנו כהלכה", הוא כתב באתר המפלגה, שחבריה טענו בעבר לא אחת שהיהודים משתמשים בדם נוצרי לבצע טקסים דתיים.תנועת ג'וביק הגזענית-קיצונית הוקמה ב-2003 ומאז היא זוכה ליותר ויותר תמיכה בציבור ההונגרי. היא נכנסה לפרלמנט ב-2010 ומחזיקה כעת ב-44 מ-386 המושבים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988