משרד התקשורת | לפני כולם

משרד התקשורת: תדרי דור רביעי יוקצו ב-2013

מנכ"ל משרד התקשורת עדן בר טל הבהיר כי בכוונתו לא רק לקיים את המכרז אלא להשלים את הקצאת התדרים כך שהחברות הסלולריות יוכלו כבר השנה להתכונן ואף להתחיל בתכנון והקמת הרשת החדשה

תוכניות העבודה ל-2013 הנדונות בימים אלה במשרד התקשורת כוללת הוצאה וסיום הקצאת תדרים לדור הרביעי. מנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, הבהיר כי בכוונתו לא רק לקיים את המכרז אלא להשלים את הקצאת התדרים כך שהחברות הסלולריות יוכלו כבר השנה להתכונן ואף להתחיל בתכנון והקמת הרשת החדשה.

כפי שנחשף ב"גלובס", התוכנית של בר טל היא להקצות תדרי 1,800 מגה הרץ, שפנויים לשימוש, לטובת פלאפון, הוט מובייל וגולן טלקום, שישמשו אותן לטובת הדור הרביעי. סלקום ופרטנר שכבר יש ברשותן תדרים בתחום המדובר יצטרכו להשתמש בהם ולא יהיו זכאיות לרכוש תדרים נוספים.

בימים הקרובים אמורה ועדת המכרזים להתכנס ולהחליט על המתווה שבו יוקצו התדרים וכמה. הועדה אמורה להחליט על תנאים להקצאת התדרים שכן אם יתברר שאחת החברות לא מקימה רשת סלולרית אזי היא לא תוכל לקבל הקצאת תדרים.שאלה נוספת שהועדה תצטרך להכריע בה, או המשרד, היא מה קורה במידה ופרטנר וסלקום מחליטות להשתמש בתדרים שיש ברשותן וימהרו להקים רשת דור רביעי, בעוד ליתר השחקניות אין אופציה כזו בהיעדר תדרים.

עמדת המשרד היא שאסור לאפשר למצב כזה לקרות, אך הוא טרם הבהיר זאת בצורה חד משמעית.

צרו איתנו קשר *5988