הנקראות ביותר

דיווח: זיגייר נכלא כי מסר לאוסטרלים מידע על מבצעי המוסד

רשת ABC האוסטרלית מדווחת כי בן זיגייר חשף בפני הביון האוסטרלי מידע מפורט על מבצעים של המוסד, כולל מבצע מרכזי באיטליה שהוכן במשך שנים

זו אולי הסיבה שהחלה את פרשת האסיר X: באוסטרליה דווח הבוקר (ב') כי בן זיגייר נעצר על-ידי מפעיליו בישראל מכיוון שחשדו שפירט בפני שירותי המודיעין האוסטרליים תוכניות של מבצעים חשאיים של המוסד - ופגע בהוצאתם לפועל.

על-פי הדיווח החדש של רשת ABC האוסטרלית, מי שחשפה את כל הפרשה בשבוע שעבר, זיגייר סיפק לאנשי המודיעין האוסטרלי מידע על מבצעים שונים, כולל מבצע חשאי במיוחד שתוכנן להתבצע על אדמת איטליה. המבצע הזה, אומרים באוסטרליה, תוכנן במשך שנים ארוכות.

עוד דווח כי זיגייר הגיש בפני שלטונות אוסטרליה ויזה לאיטליה במהלך אחד במהלך ביקוריו האחרונים במדינה. באחד מהביקורים האלה הוא נפגש עם קצין מודיעין אוסטרלי, בפניו חשף לכאורה את הפרטים.

"מת מהבושה"

גורם ביטחוני רמז אתמול (א') לחדשות 2 על מה שהאוסטרלים מפרסמים הבוקר. "לא רדפנו את זיגייר", אמר. "הוא מת מהבושה. היינו מסכימים שבית המשפט ישלח אותו לתקופת מאסר חד-ספרתית, ובלבד שיסייע בחקירה, בתיקון הנזקים, ויתחייב 'לסתום את הפה'".

עוד בנושא דין וחשבון


זמן קצר לפני ששם זיגייר קץ לחייו בכלא, התגבשה בינו לבין הפרקליטות עסקת טיעון. פרקליטיו של זיגייר, עורכי הדין רועי בלכר ובועז בן-צור, ניהלו משא-ומתן על העסקה שקווי המתאר שלה כבר סוכמו. על-פי העסקה, זיגייר ישמור על שתיקה בפרשה ויזכה לעונש מקל - פחות מ-10 שנות מאסר.

יממה לפני שהתאבד בכלא, הגיע עו"ד אביגדור פלדמן לתאו של זיגייר, ככל הנראה כדי לסייע לאביו של זיגייר לקבל "דעה שנייה" בכל הנוגע לעסקת הטיעון שהוצעה לו.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!