הנקראות ביותר

נתניהו מציע: משורר ספרדי על שטרות הכסף - בפעם הבאה

(עדכון) - רה"מ בפתח ישיבת הממשלה: "לפני שבוע קידמנו את הרפורמה בשמיים הפתוחים, והיום אנו מביאים רפורמה להוזלת כלי הרכב והטיפול במוסכים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום בפתח ישיבת הממשלה: "אנחנו מחויבים להוריד את יוקר המחיה בישראל. הממשלה הזאת חרטה על דגלה את היעד הזה והיא גם תבצע אותו. זו ממשלה שמקדמת רפורמות. הרפורמות האלו יהיו באוויר, בים ביבשה, בכל תחום שהוא".

"לפני שבוע קידמנו את הרפורמה בשמיים הפתוחים והיום אנו מביאים רפורמה להוזלת כלי הרכב והטיפול במוסכים. בהמשך נביא רפורמה גדולה מאוד בנמלי הים של ישראל ובמקביל לכך נקים היום ועדה להוזלת יוקר המחייה".

בנוגע לאישור שטרות הכסף החדשים אמר נתניהו כי "נגיד בנק ישראל יציג היום את השטרות החדשים. הם יפים ונוגעים בנפש שלנו, בשירה. אני מסכים עם אלה שאומרים שהיה מקום ושיש מקום, להביא נציגים של משוררי יוצאי קהילות ספרד וגם של יוצאי קהילות אחרות. אני מציע הצעה קונקרטית שהראשון שנביא בשטרות הבאים יהיה מי שאני חושב שהוא אחד מגדולי משוררי ישראל - רבי יהודה הלוי, שאני מעריך את שירתו כגאונית וכחשובה למורשת עמנו. אבל בוודאי יהיו גם הצעות אחרות. אתם מוזמנים לתת אותם לנגיד בנק ישראל הבא".

נתניהו: קורא לשרים להביא רפורמות

עוד אמר נתניהו: "אני קורא לכל השרים להביא רפורמות שמגדילות את התחרות, משפרות את השירות, מגדילות את היעילות, עוזרות להוריד את המחירים למוצרים ולשירותים שניתנים לאזרחי ישראל. אני חושב שאנחנו יכולים לחולל כאן המשכו של שינוי גדול שמשאיר לאזרח הרבה יותר כסף בכיסו ונותן לאזרחי ישראל את האפשרות לרכוש מוצרים במחירים שאנחנו רואים אותם בחו"ל".

קיראו עוד ב"גלובס"


"הסיבה העיקרית ליוקר המחייה הגבוה בישראל זה מונופולים וקרטלים שמונעים תחרות ומונעים את הורדת המחירים לרמה שהם יכולים להיות בהם. ולכן זוהי מחויבות של הממשלה ואני מעודד את השרים להביא את הרפורמות האלו, אתם תהנו מגיבוי, מתמיכה ומקידום מהיר של הרפורמות. אני חושב שהצבר שלהן יחד, יכול לחולל פה שינוי גדול מאוד, להזניק את כלכלת ישראל מעלה מעלה וגם לעזור לחברה הישראלית. וכשאנחנו מודדים תחרות בכל תחומי החיים, בכל התחומים שהמשרדים שלכם מופקדים עליהם, אנחנו עוזרים גם לכלכלה בישראל וגם לחברה בישראל. ולכן, העידוד הזה ניתן והוא אמיתי".

בנוגע למצב הבטחוני אמר נתניהו: "הלילה תקף צה"ל מטרות ברצועת עזה. אני מבקש להבהיר שאנחנו לא נאפשר מדיניות של טפטוף; טפטוף טילים או טפטוף רקטות יתקל בתגובה מאוד תקיפה ואנחנו נעשה את כל הפעולות הנדרשות כדי להגן על בטחון אזרחינו. גם בתגובה וגם בנסיבות שאינן קשורות בתגובה. אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על מדינת ישראל ואזרחיה, בצפון בדרום ובכל גזרה שהיא".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!