ירדן: "לנתק את הקשר עם ישראל, להחזיר את השגריר"

חברי הפרלמנט הירדני הצביעו בצהריים ברוב מכריע לגירוש שגריר ישראל ■ הסיבה לטענתם: הפרת הריבונות בהר הבית ■ משרד החוץ: רק המלך מחליט

הפרלמנט הירדני ערך היום (ד') הצבעה על המשך היחסים הדיפלומטים על ישראל והצבתו של השגריר הישראלי בעמאן כמו גם השגריר הירדני בישראל. על פי התקשורת הירדנית, הפרלמנט הכריע ברוב גדול על סילוקו של השגריר הישראלי בבירה הירדנית ומשיכת השגריר של הממלכה ברמת גן.

על פי הידיעות המגיעות מקהיר, ההחמרה ביחסים והפסקת הפעילות הדיפלומטית נערכת בגלל הצעדים של הממשל הישראלי באל אקצא - בהר הבית. חברי הפרמלנט טענו בדיון שהמשטרה הישראלית אינה מכבדת את ההחלטות וההסכמים בנוגע להר הבית, כך גם בהתייחסם למעצרו של המופתי הירושלמי - המופתי של פלסטין - השייח' מוחמד חוסין.

הידיעה על החמרת היחסים כובשת את כותרות האתרים בירדן ובעולם הערבי כולו. על פי חברי הפרלמנט, הכיבוש הישראלי רוצה לבנות "גשר בין מסגד אל אקצא וההתנחלויות באזור ירושלים". חברי הפרלמנט דרשו לנקוט בצעדים חמורים עוד יותר עד כדי ביטול הסכם השלום עם ישראל. ראש הממשלה של ירדן ד"ר עבדללה מנצור אמר כי "ישראל והמתנחלים שנכנסים יום יום למסגד אל אקצא, מדרדרים את המצב באיזור כולו".

משרד החוץ: רק המלך יכול להכריע

דובר משרד החוץ בירושלים אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט כי הידיעה לא מוכרת ובכל מקרה, לפרמלנט אין את הזכות לקבל החלטות סופיות בנושא - אלא למלך עצמו בלבד.

הדיווח מגיע דווקא לאחר שבריאיון שהעניק מלך ירדן עבדאללה השני למגזין האמריקאי "אטלנטיק", הוא אמר כי יחסיו עם ראש הממשלה נתניהו דווקא השתפרו מאוד: "יש בינינו שיחות ודיונים מאוד משמעותיים. חל שיפור גדול באמון בינינו ואנו מקיימים ערוץ תקשורת רציף".

צרו איתנו קשר *5988