"עוקף לפיד": אילי הון חרדים יגייסו 100 מיליון דולר לישיבות

המגזין לעולם החרדי "משפחה": אילי ההון החרדים רוצים למזער את "הנזקים" שמתכננים הממשלה ושר האוצר יאיר לפיד בקיצוץ התקציבים לישיבות ולכוללים, ובסנקציות הכלכליות על תלמידי הישיבות שלא יתגייסו לצה"ל

"מסלול עוקף לפיד" - כך מכנים במגזין "משפחה" הפונה למגזר החרדי, את היוזמה שקמה בימים האחרונים במגזר "לסייע לעולם התורה לעבור את שנות המצוקה במינימום נזקים".

במגזין שפורסם היום (ב'), תחת הכותרת "תמכין דאורייתא" (תומכים בתורה) חושף העיתונאי שמעון ברייטקופף כי שורה של אילי הון חרדים התגייסו למהלך שנועד למזער את "הנזקים" שמתכננים הממשלה ושר האוצר יאיר לפיד בקיצוץ התקציבים לישיבות ולכוללים, ובסנקציות הכלכליות על תלמידי הישיבות שלא יתגייסו לצה"ל.

לפי הדיווח ב"משפחה", יוזם התוכנית ביקש וקיבל בימים האחרונים מחברי הכנסת החרדיים את הנתונים המדויקים, לפיהם "הגזירות שמושתות על עולם התורה" צפויות לקצץ 100 מיליון דולר מתקציבי הישיבות בשנה וחצי הקרובות, וזהו יעד הגיוס שאילי ההון החרדים מקווים לגייס בקרן מיוחדת שתוקם בשבועות הקרובים.

עוד דווח, כי זומנה אסיפה של אילי הון וגבירים לעוד כשבועיים, וחלק מהם שכבר אישרו הגעה, תורמים סכומי עתק למוסדות התורה ו"לעולם הקירוב". לפי הערכות, בתקופה הקרובה יצומצמו פרויקטים במגזר עד למינימום ההכרחי כדי לעזור לראשי הישיבות "בנשיאת המשא שהפך לכבד מנשוא".

"משפחה" מדווח כי פעילות אילי ההון מתמקדת בשני מישורים: מילוי קופות הישיבות והכוללים, והגדלת הכנסות האברכים. כמו כן, עולה יוזמה לקדם תעסוקה והכשרה של נשים חרדיות במסלולים שמתאימים לאורח החיים החרדי.

הקרן תגייס את הסכום לשנה וחצי הקרובות, "מתוך תקווה שעד אז תוחלף הממשלה לממשלה נוחה יותר לציבור החרדי", לשון הדיווח.

צרו איתנו קשר *5988