בן-צבי לוועד: רק אם תקיימו את כל התנאים - אשקיע ב"מעריב"

(עדכון) - הנהלת "מעריב" העבירה לעובדים את התנאים להמשך קיום העיתון ■ במסגרת זו הציעו אנשיו של שלמה בן-צבי פיטורים של 25 עובדים נוספים שיעזבו במעין תוכנית נוספת של פרישה מרצון, קיצוץ שכר דיפרנציאלי ומעבר לירושלים

הנהלת "מעריב" העבירה לעובדים את התנאים שהציעה לוועד להמשך קיומו של העיתון. במסגרת זו הציעו אנשיו של המו"ל שלמה בן-צבי פיטורים של 25 עובדים נוספים ב"מעריב" וב"מקור ראשון", שיעזבו במעין תוכנית נוספת של פרישה מרצון. זאת בנוסף ל-135 העובדים שכבר ביקשו לפרוש.

כמו כן מדובר על קיצוץ שכר דיפרנציאלי מ-5% ועד ל-15% למשתכרים מעל 15 אלף שקל, כשהמשתכרים פחות מ-6,500 שקל לא ידרשו להפחתה. הובטח כי במקרה שהחברה תגיע לאיזון הנדרש במהלך 2014, יעודכן השכר חזרה.

עוד עולה מהמתווה שהציג "מעריב" כי "חוזה החכירה עם בית הדפוס בבת-ים מסתיים בעוד יומיים. אנו מבקשים מעובדי הדפוס שנשארו לקבל את אותם תנאי פרישה שהיו מקובלים על שאר עובדי החברה - מענק של שני חודשי שכר".

כמו כן מבקשת ההנהלה לכנס את יתרת מערכת העיתון מתל-אביב לירושלים מיד לאחר החגים. "עובדי מעריב הוצאת מודיעין לשעבר שיחליטו כי אינם מעוניינים לעבור לירושלים, יוכלו לסיים את עבודתם בתנאי פרישה מרצון", נכתב.

יתר המחלקות יעברו מבית "מעריב" למשרדים חדשים באזור גוש דן.

הנהלת "מעריב" מבקשת כי ההתחייבות לעובדים תהיה עד סוף אוקטובר השנה, אז יהיה אפשר להמשיך ולפטר. במכתב שהעבירה ההנהלה נכתב: "אין לנו תוכניות להתיעלויות נוספות, אבל כהנהלה אנו נדרשים לגמישות מרבית להתאמה בין כוח-האדם ומצב הענף".

עוד נכתב: "רק לאחר הגעת החברה לאיזון תפעולי במשך לפחות חציון אחד, יקודם נושא המשא-ומתן לקראת הסכם קיבוצי. רק בהתקיים כל סעיפי התוכנית נוכל לקבל את אישור הבעלים להמשך פעילות החברה".

במהלך הישיבה לא הציג בן-צבי נתונים מספריים באשר לעומק הקיצוץ הנדרש על מנת להביא את העיתון לאיזון.

לפי שעה הסתיים בלא תוצאות החלק הראשון בפגישה בין הנהלת "מעריב", נציגי ההסתדרות וועד העיתונאים. בפגישה הציגו הנהלת העיתון לעובדים את הצעתם ל"ייעול העיתון".

מיד לאחר הישיבה יצאו נציגי מטה המאבק של עיתונאי "מעריב" לבניין ההסתדרות בתל-אביב, על מנת לבחון את ההצעה המונחת על השולחן בטרם יביאו אותה לידיעת העובדים.

היום (א') בשעה 18:30 יכנס הוועד את עיתונאי "מעריב" בדסק העיתון.

הבוקר התגודדו עובדים מ"מעריב" בלובי הבניין שברחוב קרליבך בתל-אביב, והניפו שלטים בגנות הוועד. בינם ובין אנשי ההסתדרות התפתחו חילופי דברים.

מאז נכנס ל"מעריב" הזרים בן-צבי, על-פי ההערכות, כ-50 מיליון שקל לעיתון. עיקר הכסף מגיע מכיוון חמיו של בן-צבי, קונרד מוריס, שקיבל החלטה להפסיק ולהזרים כסף לעיתון ללא התייעלות מקיפה ומיידית.

ב"מעריב" מסרו בתגובה: "איננו מתייחסים לדיונים פנימיים". העובדים טרם מסרו את תגובתם.

צרו איתנו קשר *5988