הנקראות ביותר

גרמן: "לא יירדו ממני עד שאתן פטור לכל הרופאים הרוסים"

השרה יעל גרמן נתפסה בהתבטאות חריגה ביחס לרמת הרופאים שעלו מרוסיה ■ בתגובה לבקשה של רופאים צעירים שלמדו באירופה לקבל פטור מבחינת הרישוי בישראל, אמרה גרמן: "אתם יודעים מה יקרה אם אאשר לכם את זה? שרת הקליטה סופה לנדבר לא תרד ממני עד שאאשר לכל הרוסים גם"

שרת הבריאות יעל גרמן בהתבטאות חריגה על הרמה של הרופאים שעלו מרוסיה. בתגובה לבקשה של רופאים שלמדו במדינות האיחוד האירופי לקבל פטור מבחינת הרישוי בישראל, אמרה שרת הבריאות: "אתם לא מבינים בפוליטיקה? אתם יודעים מה יקרה אם אאשר לכם את זה? שרת הקליטה סופה לנדבר לא תרד ממני עד שאני לא תרד ממני עד שאני אאשר לכל הרוסים גם".

בשבוע שעבר נציגים של 400 רופאים צעירים שלמדו באירופה, הממתינים לבחינה בישראל, פנו לשרת הבריאות בבקשה לבטל את הבחינה. לטענתם, אין טעם בכך שבעוד במדינות האיחוד האירופי הם יכולים להתחיל לעבוד כבר עכשיו, בישראל הם נדרשים עוד לעבור בחינת רישוי, הנחשבת לקשה ביותר.

"אם אאשר יואל רובוזוב, בן מפלגתי, ייכנס אליי ויטען ששליש מהרופאים רוסים ואני צריכה לאשר גם להם", הוסיפה גרמן בתגובה.

שרת הבריאות לא הכחישה כי אמרה את הדברים. "אחד הנכסים שלנו במערכת הרפואה הציבורית זו הרמה המאוד גבוהה של הרופאים", הסבירה גרמן, "כדי לשמור על הרמה הגבוהה, אנחנו צריכים לשמור על מבחנים אחידים לכל מי שרוצה לבוא ולעבוד כאן".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות