בעיות בכדורגל? הטוטו משיק השבוע הימורים על מרוצי סוסים

למעלה משנתיים אחרי האישור של ועדת הכספים של הכנסת: תחנת טוטו בבת-ים תוציא לדרך השבוע הימורים על מרוצי סוסים בחו"ל

למעלה משנתיים אחרי שוועדת הכספים של הכנסת אישרה לטוטו להפעיל הימורים על מרוצי סוסים בישראל, ואחרי אינספור עיכובים טכניים וביורוקרטיים, יהפוך השבוע העניין לעובדה מוגמרת. הציבור הישראלי יקבל לראשונה אפשרות, ממש כמו בחו"ל, להמר באופן חוקי על מרוצי סוסים. הלוקיישן להשקת המערכת נבחר בשלב זה לתחנת טוטו אחת, בבת-ים.

בכך מוציא הטוטו לדרך את המותג Racer, שצפוי להיות מותג הימורי הסוסים שירוץ במקביל לווינר. ההבדל העיקרי הוא בכך שהמפעיל של מותג מרוצי הסוסים יהיה מפעיל זר, חברת GBI Racing (מפעיל בינלאומי הפועל מבריטניה ואירלנד). להבדיל מהווינר, יחסי ההימורים יקבעו על-ידי המפעיל הזר ויהיו זהים לחלוטין ליחסים שייקבעו במקביל בעשרות מדינות ברחבי העולם.

אירוע ההשקה החגיגי שבו נחשף המותג Racer נערך לפני ימים אחדים באזור התעשייה בנתניה, ואליו הוזמנו 100 התחנות שעד סוף השנה נבחרו להיות אלה שבהן יושקו הימורים על מרוצי סוסים.

GBI מחזיקה בזכויות הימורים על 58 מסלולי הימורים באנגליה ו-26 באירלנד, ובנוסף על עוד עשרות מסלולים בעולם. ההתחברות של הטוטו למערכת הבינלאומית של GBI תאפשר להגדיל את היצע המשחקים של הטוטו בכל יום נתון.

מיד אחרי ההשקה בבת-ים, יצורפו בחודשים הקרובים תחנות טוטו נוספות ברחבי הארץ שבהן ניתן יהיה להמר על מרוצי סוסים, כשגם אתר אינטרנט ואפשרות להמר דרך אפליקציה סלולרית יתווספו בתקופה הקרובה.

בתחנות בהן תותקן המערכת, יתווספו מסכים בהם ניתן יהיה לראות את המירוצים בשידור חי. בנוסף, יוצגו על המסכים קטעי מידע מתורגמים לעברית בהם יופיעו שמות הסוסים, הרקורד שלהם וכו'.

מאבק של 10 שנים

הכניסה של מוצר חדש כהימורי סוסים היא סימבולית דווקא בימים אלה, כאשר הטוטו וההתאחדות לכדורגל נמצאים במאבק סביב חידוש ההסכם השיווקי שהנגזרת שלו היא אפשרות של ההתאחדות שלא לאפשר לטוטו הימורים על הכדורגל הישראלי.

המאבק של הטוטו על הכנסת הימורים על מרוצי סוסים התנהל למעלה מ-10 שנים, אולם רק עם הפשרת הרגולציה במסגרתה זכה הטוטו להגדלת כמות וסוג המשחקים בתוכנייה, הצליח המאבק להשיג גם את האישור הנדרש של המדינה.