האוניברסיטה של החיים

ארוחת בוקר עם השותפים הבכירים ברביבה וסיליה, הופעות חיות בזאפה, חדרי לימוד ופיצות בתקופת המבחנים - כך מושכות החברות בתעשייה, בהיי - טק ובמשרדי עורכי הדין את הסטודנטים המצטיינים כבר בתחילת הלימודים

נשיץ ברנדס:

מחנה קיץ ל-10 מצטיינים

התוכנית: "מחנה קיץ" לסטודנטים מצטיינים, מאמצע אוגוסט עד אמצע ספטמבר. נועדה לתת לסטודנטים היכרות בלתי אמצעית עם הפרקטיקה המשפטית, לקחת חלק פעיל בתיקים ובעסקאות". מיקום: תל-אביב. למי מיועד: עשרה סטודנטים מצטיינים במשפטים בסוף שנה שנייה. היקף המשרה: מלאה, למשך חודש שלם. איך מגייסים: באמצעות תוכנה של מחשבות סמארט ג'וב שמאפשרת לנהל כוח אדם. ערך מוסף וצ'ופרים: פגישה עם שופט עליון, פגישה בקרן פימי. בנוסף סיור סגווי, סיור במנהרות הכותל וארוחת בוקר עם השותפים ב"רביבה וסיליה".מה נותן לסטודנטים: טל אליאסף, שותף במשרד ואחראי על ניהול כוח אדם: "אפשרות להכיר את תחומי העיסוק השונים, לראות מה זה להיות עורך דין ולתת להם לבחור בצורה יותר מושכלת את מקום ההתמחות". מה נותן לחברה: "אני מראה לסטודנטים את יחסי האנוש שלנו במשרד, והם הופכים לשגרירים שלנו בקרב הסטודנטים שיחפשו התמחות".

רפאל:

מממנים לימודים בחו"ל

התוכנית: גיוס סטודנטים מצטיינים מהשנה השנייה ללימודים. הסטודנטים משולבים ישירות בפרויקטים של החברה. מיקום: המפעל בחיפה. למי מיועד: כ-100 סטודנטים מצטיינים להנדסה ולכלכלה בשנה, בעיקר מהטכניון ומאורט בראודה (בגלל הקרבה הפיזית). היקף המשרה: יומיים בשבוע; בחופשות כל יום ובמבחנים פחות. איך מגייסים: בירידי תעסוקה ובימים ייעודיים בתוך הפקולטות, דרך קשרים עם הפקולטות, בפרסומים בפייסבוק ובלינקדאין, דרך חברים שכבר עובדים בחברה. ערך מוסף וצ'ופרים: מלגות לסטודנטים שמשיגים ציונים גבוהים בלימודים, שכר גבוה, הסעות, שי לחג. מה נותן לסטודנטים: נירית עציון, מנהלת גיוס: "הדרכות, מימון תואר שני ושלישי, בארץ ובחו"ל". מה נותן לחברה: "אנחנו מעדיפים לתפוס אותם בשלב מוקדם כדי שנוכל להשפיע על בחירת מסלולי הלימוד על-פי הצרכים בחברה, שילמדו דברים שמתאימים לנטייתם, אבל גם לנו".

נייס:

90% נשארים לעבוד בחברה

התוכנית: "Be the Future", תוכנית ששמה פוקוס על האוכלוסייה הטכנולוגית של הסטודנטים. 90% מהמגויסים בזמן הלימודים נשארים לעבוד בחברה. מיקום: רעננה. למי מיועד: 20-25 סטודנטים להנדסה ומדעי המחשב, שנה וחצי לפני סיום התואר. היקף המשרה: בערך 100 שעות חודשיות. בתקופת המבחנים עובדים פחות ובקיץ משלימים. איך מגייסים: דרך האוניברסיטאות ת"א, בן-גוריון ובר אילן, באמצעות ימי זרקור וקיום קשר רציף עם האוניברסיטה. ערך מוסף וצ'ופרים: "בזמן המבחנים פותחים להם חדרי לימוד, שאליהם הם יכולים להגיע בכל עת, ומזמינים להם פיצות". מה נותן לסטודנטים: סיגל גילמור-פפרמן, מנהלת משאבי אנוש: "נותנים להם סביבה מאוד מפרגנת ועוטפת. הסטודנטים מקבלים הזדמנות לעבוד בקדמת הטכנולוגיה". מה נותן לחברה: "אנחנו מעוניינים באנשים צעירים ויצירתיים, שיבינו איך המוצרים שלנו ישרתו את דור העתיד, הערך המוסף של הצעירים מאוד חשוב לחברה טכנולוגית".

אינטל:

"מהנדסים ג'וניור"

התוכנית: סטודנטים לתואר ראשון, שני ושלישי, המשולבים במחלקות השונות. 1,000 מבין 8,500 עובדי החברה הם סטודנטים. מיקום: חיפה, קרית גת, פתח תקוה, ירושלים ויקום.למי מיועד: סטודנטים להנדסת תוכנה, מדעי המחשב והנדסת אלקטרוניקה, שנשארו להם שנה וחצי עד שנתיים לסיום התואר. היקף המשרה: 20 שעות בשבוע, בקיץ משרה כמעט מלאה, וחופש במבחנים.

איך מגייסים: יותר מ-50% מהגיוסים נעשים באמצעות "חבר מביא חבר". השאר מגויסים דרך קשרים עם האקדמיה, באמצעות ירידים וימי זרקור.

ערך מוסף וצ'ופרים: גמישות מקסימלית בזמן המבחנים.

מה נותן לסטודנטים: שירי שכטר, מנהלת הגיוסים של אינטל ישראל: "כשהם נכנסים לאינטל מתייחסים אליהם כ'מהנדסים ג'וניור'. כעבור שנתיים באינטל הם יוצאים לשוק הפתוח עם ניסיון בעל ערך רב".

מה נותן לחברה: "אינטל נהנית מ'דם חדש', רעיונות חדשניים וגישה צעירה. לפחות 50% נשארים במשרה קבועה, כך שתהליך איתור המהנדסים מוקדם בכמה שלבים".

מיקרוסופט:

פרויקט אישי בשבוע בקיץ

התוכנית: ליווי הסטודנטים המצטיינים לאורך שנתיים והענקת מלגות. בקיץ מגיעים לשבוע שלם. עוברים קורסים מהמתקדמים ביותר, מצטוותים למהנדסים לפרויקטי פיתוח שהגו בעצמם, ועובדים עליהם עד השעות הקטנות של הלילה. בסוף השבוע מציגים את הפרויקטים לחברי ההנהלה. מיקום: רעננה. למי מיועד: כמה עשרות סטודנטים מצטיינים במדעי המחשב, החל מהסמסטר הרביעי, בעלי "רוח חיה וחדשנות". היקף המשרה: 20 שעות בשבוע, לא עובדים במבחנים. איך מגייסים: ענת אסף, מנהלת הגיוס: "ימים פתוחים, סדנת ראיונות, אירועים מיוחדים לסטודנטיות. ימי הזרקור שלנו מאוד ייחודיים, מגיעים עם יריד טכנולוגיות ומקימים מתחמי משחקים".ערך מוסף וצ'ופרים: ארוחת ערב והופעות חיות בזאפה עם עובדי החברה.מה נותן לסטודנטים: אסף: "משתלבים בתוך צוותים אמיתיים. יש להם יעדים והם נמצאים בחזית העולם העסקי. כשהם מסיימים את הלימודים רוב רובם נקלטים בחברה".מה נותן לחברה: "מכניס הרבה רוח חיה גם לסטודנטים וגם לעובדים. זה אחד השבועות הכיפיים".

סאפ:

התפקידים הכי מאתגרים

התוכנית: העסקת סטודנטים בליבת העבודה, בתפקידים הכי מאתגרים, בתחומים החמים: מובייל, מחשוב ענן, ביג דאטה. מיקום: רעננה וכרמיאל. למי מיועד: סטודנטים למדעי המחשב והנדסת תוכנה, משנה א', בעלי ציונים גבוהים שעוברים מבחני אישיות. דלית מנטל-פלג, מנהלת גיוס אזור אירופה: "אנו ממיינים אותם לא רק על סמך ציונים, אלא על-פי יכולת חשיבה והתמודדות עם מטלה תכנותית מקצועית, יצירתיות בפתרון בעיות, עבודת צוות, יכולות תקשורת וכדומה. מקבלים סטודנטים גם על סמך המלצות". היקף המשרה: 20 שעות בשבוע, חופש במבחנים. ובקיץ משרה מלאה. איך מגייסים: דרך הכוונים תעסוקתיים של האוניברסיטאות, פרסומים בלוחות, השתתפות בירידי תעסוקה ובימי זרקור. ערך מוסף וצ'ופרים: הדרכות מקצועיות, פעילויות רווחה. מה נותן לסטודנטים: "קפיצה תעסוקתית, שכר מאוד תחרותי בשוק. כחברה גלובלית משלמים הרבה מעבר לשכר הסטודנטים.מה נותן לחברה: מנטל-פלג: "יש פה מנהלים בכירים שהתחילו כסטודנטים".

צרו איתנו קשר *5988