מה תעשו בחג? בואו להתעדכן בכל האירועים, המופעים והפעילויות

שפע המלצות לחג: קטיף תפוחים במג'דל שמס, סיורי סליחות בירושלים, הדבש שאחרי הכוורת - דני סנדרסון חוזר למועדון זאפה למופע אינטימי ועוד המלצות

טיול עם ערך מוסף

קטיף תפוחים במג'דל שמס

מה: בראש השנה יקיים מלון נרקיס במג'דל שמס שבצפון הגולן סיורים מודרכים בכפר הדרוזי ובמטעי התפוחים הסמוכים, שמהם מגיעים התפוחים הכי יפים (וטעימים) למדפי הסופרמרקטים. הסיור יכלול היכרות עם העדה הדרוזית ומנהגיה, דרך סיפורים וביקור באוהל אותנטי שם יפנקו אתכם בפיתות עם לבנה, זיתים ותה צמחים, וכן בחנות ממתקים דרוזיים. הסיור ימשיך למטעי הכפר, שם מגדלים זנים מובחרים של תפוחים, כמו סטארקינג, זהוב, גרנד סמית, גאלה ופינק ליידי.

מתי, איפה וכמה: חמישי-שבת (5-7 בחודש). יציאה ממלון נרקיס במג'דל שמס בשעה 10:30. מחיר סיור קטיף תפוחים: 50 שקל למשתתף. לאורחי המלון: 40 שקל. יש להירשם מראש במלון: 04-6982961.

סיורים

סליחות בירושלים

מה: בחודש אלול, בואך חגי תשרי, מתקיימים בירושלים סיורי סליחות, באזור הכותל המערבי והעיר העתיקה, שהפכו מוקד עלייה לרגל. בית שמואל בירושלים מוציא מגוון סיורים במנהרות הכותל, ברובע היהודי, בשכונת הבוכרים עם הסופר דן בניה סרי, באזור נחלאות ובסמטאות העיר העתיקה - הזדמנות בשביל כל אחד להתעטף בקדושה ולהתחבר לחוויה הרוחנית של בקשת סליחה. ברקע יילל השופר, והמתפללים ייאספו ויבקשו רחמים, והשכינה תשרה בכול.

מתי, איפה וכמה: עד ה-12 בחודש, בימים ג', ד', ה', בשעות יציאה שונות - מ-19:00 ועד 22:30, למשך כל הלילה. יש לבוא בלבוש צנוע, כולל כיסוי ראש לגברים. מחירים: 89-120 שקל. לפרטים והזמנת כרטיסים: 02-6203461.

סרט

שמונה וחצי

מה: שמונה וחצי, מהיצירות הקולנועיות המופלאות של שנות ה-60, ושנחשב עד היום לאחד הסרטים הטובים בכל הזמנים - יש האומרים כי זהו הטוב ביותר, וייתכן כי עבור חלקם הסיבה לכך היא הרצון להיחשב גבה מצח או לבעל ידע קולנועי מופלג. כך או כך, מאוד מומלץ ללכת ולצפות בקלאסיקה שנשתמרה היטב בזכות קסמים דיגיטאליים של העת האחרונה. הסרט מתאר את ייסוריו ומכאוביו של בימאי סרטים שנכנע למחסום יצירתי, הנובע בין השאר מכבלים אישיותיים שהוא מודע להם ומתקשה להתירם, וכלולות בו מספר סצנות המהוות השראה לדורות של בימאים שידעו את פליני.

מתי, איפה וכמה: חמישי (5 בספטמבר), 16:30 (היה נחמד לו היו מקרינים אותו בשמונה וחצי). סינמטק תל-אביב. מחיר: 38 שקל.

מחול לילדים

נעה דר

מה: "החלום הוא צייר גדול", מופע מחול לילדים מגיל ארבע ולכל המשפחה של הכוריאוגרפית נעה דר הוא מחווה לשירי הילדים הקלאסיים של המשוררת הכמעט-לאומית לאה גולדברג. במופע של דר, שכבר הפך בעצמו לקלאסיקה עכשווית, מאז עלה לראשונה לפני כעשור בפסטיבל "צלילי ילדות". עם מוזיקה מקורית של ישראל ברייט וטקסט של חגית רכבי, דר משלבת תיאטרון מחול וסיפור לירי, ומחיה על הבמה את השירים המוכרים והאהובים כמו "מדוע הילד צחק בחלום", "כובע קסמים", "הילד הרע" ועוד, באופן חדש, אינטליגנטי ומפתיע. "דודה לאה" מתחפשת לצפרדע, אדון חלום עוזר לגד להיפטר מהילד הרע והמופע כולו רצוף הומור ועתיר דמיון.

מתי, איפה וכמה: שבת (11:30), מרכז סוזן דלל, ת"א. מחיר: 75 שקל. לכרטיסים: 03-5105656.

מופע

דני סנדרסון אינטימי

מה: הדבש שאחרי הכוורת: חברי להקת כוורת סיימו את סיבוב הופעות האיחוד המוצלח עד מאוד, שסחף את המוני בית ישראל לגל נוסטלגיה מקומי, וכעת, מנהיג הלהקה דני סנדרסון חוזר למועדון זאפה האינטימי. במופע הקרוב הוא יעלה עם שיריו מכל התקופות, הלהקות והזמנים, ויש להניח שגם עם בדיחותיו השנונות (בין שיר לשיר). במופע, תלווה את סנדרסון נבחרת מרשימה, הכוללת את הגיטריסט כפיר בן ליש, הזמרות תמר אייזנמן ורוית הראל, הזמר והבסיסט יותם בן חורין והקלידן עידו רזניק.

מתי, איפה וכמה: מוצאי שבת (7 בספטמבר), 22:00. זאפה הרצליה, מדינת היהודים 85. מחיר: 139 שקל. טלפון: כוכבית ואז 9080.

תערוכה

צרות של אחרים

מה: תחשבו על זה רגע: במקום מסוכסך, חרד וטרוד כמו שלנו, התבוננות בצרות של אחרים יכולה להיות כמשב רוח סתיו רענן על פנינו הלוהטות מקיץ. התערוכה שאצרו דליה לוין, מנהלת מוזיאון הרצליה ודורית לויטה הרטן, מקבצת עבודות אמנות הבוחנות צרות של אנשים אחרים, קונפליקטים שאינם נוגעים בנו במישרין ועימותים בזירות מאבק בעלות אופי פוליטי, כלכלי או מגדרי. אמנים מוצאים השראה וחומר למחשבה בתלאותיהם של פליטים חסרי עתיד; באסונם של אסירים פוליטיים המוצאים להורג או בקונפליקטים מיתולוגיים, כמו סיפורה של מדיאה, שהורגת את שני בניה כמעשה נקמה על בגידתו של בעלה, וכן בהרס אקולוגי, מעשי שחיתות ומאבקים אתיים אישיים. "חוסר האמפתיה שרובינו מגלים כלפי צרותיהם של אנשים אחרים עלול להיות מופנה גם כלפינו", מתריעות האוצרות. "במובן זה, צרות של אחרים הן למעשה הצרות שלנו אנו". בין המשתתפים ניר אדוני, אדר אביעם, גילי אבישר, אולף ברוינינג, גיא גולדשטיין, שחר מרקוס ואחרים.

מתי, איפה וכמה: הפתיחה במוצ"ש, 7.9, 20:30; ב', ד', ו' ושבת 14:00-10:00, ג', ה' 20:00-16:00; בימי א' המוזיאון סגור.

צרו איתנו קשר *5988