התחדשות עירונית: כיצד ייראה הבניין ברחוב מודיליאני בת"א?

לבניין הקיים יתווספו שתי קומות עם 5 דירות חדשות שאותן יוכל היזם למכור - והדיירים יקבלו הרחבת הדירה בממ"ד ומרפסת שמש, וכן חיזוק המבנה בפני רעידות אדמה

סיפור בעלי הדירות

"אין הרבה ניסיון עם התמ"א בתל אביב. קשה למצוא פרויקטים שכבר הושלמו ולכן אין הרבה אנשים שאפשר להתייעץ איתם. אני מניחה שתוך שנה-שנתיים יהיו יותר פרויקטים ואז יהיה גם יותר קל לקבל מידע ברור", מספרת דלית ריינמן, בעלת דירה בבניין. לדבריה, מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט: "התחלנו לעבוד על הפרויקט כבר לפני כמה שנים. החלפנו בדרך גם יזם וגם עורך דין. היו דברים שבהתחלה נראים בסדר אבל כשמגיעים לחוזה פתאום יש בעיות. חשוב לדעת מה מגיע, וחייבים גם שיהיה ועד חזק וגם שהחברה תהיה עם ניסיון בתחום, גם בעיר שבה ממוקם הבניין".

התמורה ליזם

על פי התכנון יתווספו לבניין הקיים שתי קומות שיכללו 5 דירות חדשות שאותן יוכל היזם למכור: שלוש דירות בקומה הרביעית בשטח 80 מ"ר כל אחת, ושתי דירות פנטהאוז בקומה החמישית בשטח 200 מ"ר כל אחד. לכל הדירות חניה צמודה.

התמורה לדיירים

חיזוק המבנה בפני רעידות אדמה; כל דירה תורחב בממ"ד בשטח 12 מ"ר ובמרפסת שמש. בנוסף, כל תשתיות הבניין יוחלפו לרבות ביוב, חשמל ומים, הבניין ישופץ מבפנים ומבחוץ, יותקנו שתי מעליות, ויטרינות חדשות ותריסים חשמליים. ייבנה לובי חדש לבניין ותעוצב גינה חדשה ושבילי גישה. ייבנו ארבעה מקומות חניה לבעלי הדירות הישנות.

לו"ז

הפרויקט נמצא בהליכי תכנון מתקדמים. 90% מבעלי הדירות חתמו על הסכם. בקשה להיתר הוגשה לעירייה. בחברה צופים כי יקבלו היתר תוך כשנה. אכלוס הדירות החדשות צפוי תוך שנתיים וחצי-שלוש.

מיקום מדויק

מרכז העיר ת"א, שכונה שקטה מאוד במרחק הליכה קצר מהמוזיאון, בית האופרה וה"קאמרי", מכיכר רבין והסביבה המסחרית הסמוכה לה.

המצב הקיים

בניין מגורים בן 4 קומות שבו 11 דירות בנות 2.5-3.5 חדרים. הבניין נבנה בשנות החמישים. אין חניה, אין מעלית והתשתיות הקיימות רעועות.

התחדשות עירונית - רח' מודיליאני בתל אביב / צילום והדמיה: יחצ
 התחדשות עירונית - רח' מודיליאני בתל אביב / צילום והדמיה: יחצ

צרו איתנו קשר *5988