הולילנד: שולה זקן אושפזה - וביהמ"ש הודיע על דחיית הדיון מחר

ערב לפני חקירתה הנגדית, ואחרי שקרסה על דוכן העדים השבוע במשפט פרשת הולילנד, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט אושפזה בבית-החולים

הלחץ גובה מחיר: בית המשפט המחוזי בתל-אביב החליט לדחות את הדיון שהיה אמור להתקיים מחר (ה') במסגרת משפט הולילנד, לאחר שפרקליטיה של שולה זקן דיווחו לשופט דוד רוזן כי זקן אינה חשה בטוב וסובלת ממתח.

זקן, מנהלת לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עברה בדיקות בבית-החולים, והוחלט לאשפז אותה. במהלך הדיון מחר אמורה הייתה להתחיל החקירה הנגדית של זקן, המואשמת בקבלת שוחד מעד המדינה המנוח שמואל דכנר.

סימנים ראשונים למצבה הקשה של זקן נראו כבר בדיון שנערך אתמול (ג'), במהלכו קרסה זקן על דוכן העדים ופרצה בבכי. השופט קיבל אז את בקשת פרקליטיה והורה לקצר את העדות. הדיון שנדחה יתקיים ככל הנראה כסדרו בשבוע הבא.

ביום ראשון החלה עדותה של זקן, ובפרקליטות קיוו שעדותה תסדוק את הברית בינה לבין אולמרט, אבל זקן בחרה לתקוף בחריפות דווקא את התנהלות המשטרה. "הם לא רצו לשמוע את האמת, רק רצו שאדבר על אולמרט. אני מצטערת ששיתפתי פעולה", אמרה. "קראתי את חקירותיי במשטרה ולא האמנתי. החקירה הוקלטה וצולמה, אבל אלה לא היו התשובות שלי, כי הייתי אחרי טיסה מלוס אנג'לס ומבלי לפגוש עורך דין".

"בפרשות הקודמות שמרתי על זכות השתיקה כי חשבתי שהן לא היו הגונות", אמרה זקן מעל דוכן העדים. "בפרשת הולילנד עצרו אותי בשדה שוטרים בריונים עם נשקים, שלא היו מוכנים אפילו שאצא לבני משפחתי להסביר שנעצרתי".

אתמול (ג') שבה זקן לדוכן העדים וסיפרה על מערכת היחסים האינטימית שניהלה עם עד המדינה. "בגדול, אני יודעת שטעיתי בזה שלקחתי ממנו כסף ונתתי לקשר לסובב אותי", אמרה זקן. "עכשיו אני מבינה למה הוא שייך זאת. 30 שנה אני עובדת בשירות המדינה, ולא קרה לי דבר כזה. הוא ראה את הלחץ שלי בעבודה והיה מטלפן בלילות, שואל איך אני, האם נרגעתי, אומר לילה טוב".

"דכנר ביקש לקנות את אהבתי, ותודה לקדוש ברוך הוא שלא נסחפתי", אמרה זקן בתגובה לשאלתו של השופט - האם ניסה דכנר לקנות את שירותיה. "הוא חיבק, ליטף ונישק. הוא קנה לי תכשיטים. היו נאשמים שאמרו כאן - הלוואי שימות. אני לא רציתי שימות. הוא דחף לי כסף בכוח. סירבתי, אבל הוא אמר שזה לא מזיז לו שורה בחשבון. נעם לי שיום אחד הוא בא אליי עם צמיד, פתח את זה במשרד ואמר 'תראי מה הבאתי לך, מאמאל'ה'".

צרו איתנו קשר *5988