מחרימים את החברה הממשלתית החדשה "דירה להשכיר"

בעקבות פגישה שנערכה השבוע בין יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, יו"ר ועד רשות מקרקעי ישראל, עו"ד גיל אייזנשטיין קנה, ויו"ר ועד עובדי משרד הבינוי והשיכון, אלי רוזנברג, הוחלט על נקיטת צעדים כנגד הקמת החברה החדשה

לאחר שהממשלה אישרה את הקמתה של החברה הממשלתית החדשה שתעסוק בבנייה להשכרה, מחריפה ההתנגדות של עובדי רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון להקמת החברה.

בעקבות פגישה שנערכה השבוע בין יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, יו"ר ועד רשות מקרקעי ישראל, עו"ד גיל אייזנשטיין קנה, ויו"ר ועד עובדי משרד הבינוי והשיכון, אלי רוזנברג הוחלט על נקיטת צעדים כנגד הקמת החברה החדשה.

ההסתדרות ושני הוועדים החליטו שלא ישתפו פעולה עם החברה הממשלתית לדיור ולא יחתמו על הרשאות, לא יעבירו לה מידע ולא יספקו שירותים. כמו כן, בוועד עובדי רשות מקרקעי ישראל טוענים כי הנהלת הרשות מפרה הסכמות לגבי מיקור חוץ ויש בכוונתם להחריף את הצעדים הארגוניים בימים הקרובים ודורשים לבטל את ההחלטה על הקמת החברה וכן לקבל תוספת כוח אדם וכלים לטיפול בנושא.

אריאל יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אמר היום: "המהלך של הקמת החברה לא מבשר על פוליטיקה חדשה, אלא על אותה פוליטיקה ישנה. בהקצאת משאבים נכונה, עובדי משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל יכולים ורוצים לבצע את כל המשימות שממילא את רובן הם מבצעים היום מתוך מטרה לקדם פיתרון למצוקת הדיור בארץ".

עו"ד גיל אייזנשטיין קנה, יו"ר ועד עובדי רשות מקרקעי ישראל: "אנחנו רואים במהלך הזה סיכול ממוקד לרשות ולעובדיה. עובדי הרשות הם בעלי הניסיון והידע לטפל בכל הנושאים לרבות פדיון קרקע ושיווק. הרפורמה משנת 2009 הביאה לפרישה של מאות עובדים. הנהלת הרשות צריכה לספק לנו את הכלים לעמוד בכל היעדים שנקבעו על ידי הממשלה ומצער שזה לא נעשה עד כה".

אלי רוזנברג, יו"ר ועד עובדי משרד הבינוי והשיכון: "מדובר בצעד חסר היגיון שכן הקמת חברה חדשה על כל ההיערכות הדרושה לשם כך לרבות גיוס עובדים חדשים שאינם מיומנים וממילא יישענו על משרד השיכון והרשות, רק תעכב את הטיפול בנושא ותביא לבזבוז כספם של משלמי המיסים. המדינה צריכה לתת לנו כלים כדי שנוכל לבצע את כלל המשימות".

בתגובה לדברים נמסר הערב ממשרד האוצר כי: "לאור משבר הדיור מחד, והצורך של הממשלה לספק מענה לבעיה על ידי הגדלת היצע הדירות מאידך, אישרה הממשלה את הקמתה של חברה ממשלתית, שתיישם את פרויקט הדיור הלאומי, העוסק בהקמת מלאי משמעותי של יחידות דיור להשכרה. מורכבותו של שוק הנדל"ן ושוק השכירות מחייבים הקמת גוף ביצועי בעל התמחות ייעודית לקידום שוק השכירות ארוכת הטווח, בדומה לחברת "חוצה ישראל" שהוקמה על מנת להקים את כביש 6 שהוגדר כפרויקט לאומי. החברה הממשלתית לא תפגע בפעילות משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, אלא תעבוד לצידן בשיתוף פעולה תוך חלוקת תחומי אחריות. הקמת החברה תיתן מענה לתחום חדש בשוק הדיור למגורים בו המדינה לא מעורבות היום ותאפשר לאזרחי ישראל אלטרנטיבה ראויה".

צרו איתנו קשר *5988