אנליסטים: איך להרוויח משוק הצרכנות האלקטרונית בקרוב?

תערוכת האלקטרוניקה בלאס וגאס אמנם לא ריגשה את האנליסטים, אך בבתי ההשקעות מחפשים את הכסף

תערוכת ה-CES, שנערכה לפני כשבוע, נחשבת לאירוע האלקטרוניקה הגדול בעולם. כ-150 אלף צופים הגיעו ללאס וגאס בכדי לחוות את הקו הראשון של מוצרי האלקטרוניקה ולקבל תובנות - אם לא על מה שקיים, אז לפחות על מה שבדרך. בין המשתתפים באירוע היו גם האנליסטים הרלוונטיים מרוב בנקי ההשקעות. הדעה הרווחת בקרב האנליסטים, שמסקרים את החברות שהשתתפו בתערוכה, היא שלא נמצאו בלאס וגאס השנה בשורות משמעותיות.

האנליסטים שהיו בתערוכה פרסמו סקירות - מפורטות יותר או פחות - אשר רובן אולי לא ירגשו את המשתמש שמחפש מוצרים חדשים, אך עוסקות בלא מעט רעיונות חדשים עבור משקיע שבוחן את עולם האלקטרוניקה. הנה מה שחשבו האנליסטים הטכנולוגיים של מספר בתי השקעות על הטרנדים החמים של תערוכת CES השנה.

UBS: לנובו נהנית מהוואקום

בבנק ההשקעות UBS פרסמו סקירה ארוכה יחסית, שמתייחסת למוצרים בתערוכה על פי נושא. הטלפונים החכמים, כפי שהוצגו ב-CES, מספקים ל-UBS הוכחה נוספת ל"התבגרות התעשייה". היעדר הודעות משמעותיות משתי מובילות התחום - סמסונג ואפל (שאינה משתתפת באופן קבוע בתערוכה) - מפנה את חוות הדעת החיובית של UBS לכיוון לנובו שהשיקה טלפונים חדשים בלאס וגאס השנה. מבחינת מחשבים אישיים, מתרכזים ב-UBS בעיקר בטאבלטים החדשים, כתחליפים מושלמים למחשבים אישיים. בבנק מציינים את הטאבלטים החדשים של סמסונג וכן את המוצרים של לנובו ואסוס.

הטלוויזיות סיפקו את אחד הטרנדים הבולטים בתערוכה, וכאן ניתן היה למצוא בתערוכה חשיפה נרחבת לתופעות כגון מסכי ענק קעורים/גמישים, ורזולוציות גבוהות - 4K/2K. ב-UBS לא משוכנעים לגבי הביקושים בתחום, לפחות בטווח הקצר, ומציינים את מוצרי סמסונג, LG ו-TCL בתחום הטלוויזיות.

בתחום השבבים, מעדכנים ב-UBS, כי התערוכה אישרה את הצפי החיובי שלהם לגבי שבבי הזיכרונות, ומבחינת החברות בתחום הם מעדיפים את Hynix, מיקרון ו-Inotera, לפי הסדר. נושא אחר שבלט מאוד בתערוכה הוא ה"אינטרנט של הדברים". ב-UBS מאמינים, כי ספקיות שבבים לקישוריות ושליטה תהיינה "הנהנות המיידיות" מהטרנד בתחום (בהן TI, ברודקום, STM, ,NXP Renesas ופריסקייל).

סיטי: טרנדים במקום מוצרים

גם בסיטי שמו לב להיעדר הפוקוס בתערוכה לגבי טלפונים חכמים - מה שמעיד על התבגרות התעשייה הזו - והדבר נכון גם לגבי טאבלטים ומחשבים אישיים. את המוצרים האלו החליפו לדעת סיטי מספר טרנדים חדשים: האינטרנט של הדברים והשינויים הטכנולוגיים בטלוויזיות. ההמלצות של סיטי להרוויח כסף מהשינויים בתעשייה, כפי שניכרו בתערוכה מגיעות דווקא מהתשתיות של המוצרים - הקישורים שבין הרכיבים במוצרי האלקטרוניקה, שמסופקים על ידי חברות כגון Amphenol או TE Connectivity.

JP מורגן: 3D היא הכוכבת

ב-JP מורגן מאמינים, באופן כללי, בצרכנות האלקטרונית, ומעריכים כי מבקרי התערוכה היו "מרוצים ממה שראו".

הסקירה של הבנק כוללת מספר רב של חברות אולם הם מציינים שלוש שבלטו לדעתם: הראשונה, וזו שזוכה לסקירה הארוכה ביותר היא יצרנית מדפסות התלת ממד 3D.

בבנק ההשקעות אמנם מאמינים שמחיר המניה גבוה, אך מציינים כי החברה "הייתה הכוכבת של CES השנה"; לצידה, מציינים ב-JP מורגן את ספקית הסנסורים OmniVision, וכן את מפתחת הפתרונות לממשקי משתמש Synaptics ככאלו שבלטו.

מריל לינץ': השבבים בראש

במריל לינץ' מצאו בתערוכה נושא אחד מרכזי דווקא בתחום השבבים. "תעשיית השבבים רודפת אחרי הדבר הגדול הבא מעבר לטלפונים החכמים/טאבלטים", כותבים האנליסטים, "ומוצאים אותו במכונית המקושרת, במחשוב הלביש, אינטרנט של הדברים, טלוויזיות ברזולוציה גבוהה (UHD או 4K) ומחשבים אישיים שניתנים לשימוש גם כטאבלטים (Convertible PCs)". בהקשר זה, בנק ההשקעות מפרט מספר חברות שפועלות בשוק האלקטרוניקה עם דגש על תחומי התקשורת האלחוטית, מערכות האלקטרוניקה ברכב והאינטרנט של הדברים: Avago, אינטל, NXP, וברודקום.

אופנהיימר: לא מתרגשים

באופנהיימר מנסחים באנדר-סטייטמנט את דעתם לגבי התערוכה: "ראינו את הבלתי שגרתי (טלוויזיות גדולות ובהירות יותר), את הסטנדרטי (מעברים על גבי מעברים של אביזרים), אבל שום דבר לא באמת ריגש אותנו". בבנק ההשקעות מדגישים, כי התערוכה חיזקה את דעתם החיובית לגבי ספקית השבבים למסכים Himax (שעלתה יותר מ-600% אשתקד), השתכנעו לגבי היכולות של ספקית הרכיבים InvenSense בתחום המחשוב הלביש (למרות סימני שאלה לגבי ההייפ בתחום), וקיבלו אינדיקציות חיוביות לגבי Ceva הישראלית.

המלצות
 המלצות