מחיר שיא: 12 מ' ש' לדירה בפרויקט תמ"א 38 בת"א

מדובר בדירת דופלקס פנטהאוז בקומות הרביעית והחמישית בפרויקט תמ"א 38 ברחוב איבשיץ בת"א ■ הרוכש הוא איש עסקים יהודי הפועל בישראל ובאירופה

דירה חדשה שנבנת על בניין ישן ברחוב איבשיץ בתל אביב נמכרה במחיר שיא של 12.3 מיליון שקל, כך נודע ל"גלובס". מדובר בדירת דופלקס פנטהאוז בקומות הרביעית והחמישית בפרויקט. הדירה משתרעת על פני 235 מ"ר בנוי עם מרפסת בשטח 205 מ"ר. בחישוב למ"ר מדובר במחיר המשקף שווי של כ-36.5 אלף שקל למ"ר. עוד נודע ל"גלובס" כי הרוכש הוא איש עסקים יהודי הפועל בישראל ובאירופה. הדירה נרכשה למגורים ולא להשקעה והעסקה נסגרה תוך חודשיים וחצי.

על פי נתונירשות המסים, מדובר בדירה היקרה ביותר שנמכרה ברחוב אייבשיץ בעשר השנים האחרונות לפחות. את הפרויקט, שנמצא היום בשלבי חיזוק היסודות והשלד, מבצעת חברת אקו סיטי מקבוצת שגראווי ליבוביץ.

בעסקה תיווך דניאל גרוס מ'ארקדיה אסטייטס'. גרוס אישר את פרטי העסקה ואמר כי: "להערכתי העסקה טובה לשני הצדדים. אין הרבה נכסים כאלו בשוק למכירה. במגדלים דורשים על דירה דומה מחיר כמעט כפול".

הבניין המקורי, עליו נבנית תוספת הדירות, נבנה באמצע שנות השישים והוא כולל 15 דירות בשלוש קומות. שטחן הממוצע של הדירות הקיימות עמד על 70 מ"ר ולא הייתה בו מעלית או חניות. לעומת פרויקטים אחרים של חיזוק, בבניין זה לא מקבלים בעלי הדירות תוספת מ"ר לדירות הקיימות וזאת מאילוצים תכנוניים. במקום תוספת לדירות מקבלים בעלי הדירות כ-90 אלף שקל בממוצע לדירה.

"הרוכש חיפש דירה כבר כ-5 שנים בתל אביב", מספר אילי בר, מנכ"ל החברה שאישר את הפרטים והוסיף, "הוא התעניין בפרויקט תמ"א 38 וחקר לעומק את כל התהליך. ביקר באתרי בנייה של החברה ואפילו הביא אדריכלית מטעמו שתעבור על התוכניות. הם ישבו איתנו על כל הפרטים של הפרויקט והדירה. הוא לא רצה דירה במגדל אבל רצה דירה המיקום מרכזי. העובדה שמדובר בתמ"א 38 ובבניין ישן עם דיירים קיימים לא הרתיע אותו. זה מראה שיש גם ביקוש לדירות מאוד יוקרתיות בתמ"א 38".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988